Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hólyagcsiga gondok?

Hólyagcsiga gondok?

Figyelt kérdés
kb egy hónapja vettem egy új növényt azóta egy 10 literes akváriumban karanténoztatom szivacsszűrővel az egyik ablakban. Az első héten néhány azt hiszem hólyagcsiga kikelt és azóta folyamatosan kelnek ki amit észreveszek ki is szedem. biológiai úton vegyszer nélkül hogyan tudom kiírtani már végre ezeket? Nem azért vettem a növényt hogy ne tehessem be az akváriumba mert hemzseg a csigáktól.
2017. ápr. 21. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 60 literbe 2 helena csiga kb 1hónap alatt kiirtotta ,ez egy 10 literesbe pár hét
2017. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is a növényekkel telepítettem be a hólyagcsigákat akaratlanul az akváriumba, hiába áztattam napokig és nem volt semmi tünet, amint bekerültek a friss akváriumba csak akkor vettem észre őket amikor már úgy voltam vele hogy nem bombázom szét az egészet.


Igazából nekem még nincs nagyon sok, eddig nem vettem ki egyet se de biológiai vegyszer nélkül egyedül valami csigaevő halra tudok gondolni ami szereti őket.

2017. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó ,10 literbe nem mehet csigaevő :)
2017. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat még mindig konkrét megoldást szeretnék. Csiga evő csigát sem szeretnék és csigaevő halat sem. Már nagyon szeretném betenni a rendes akiba a növénykét:( átnéztem ezerszer nem látok rajta petét pedig valahonnan jönnek:(
2017. ápr. 21. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok, bocsánat a csigaevő halért, hirtelen a fő akváriumra gondoltam a csiga gondokat (az enyémből kiindulva mert nálam ott vannak :D), így természetesen nem jöhet szóba a csigaevő hal.


Szerintem marad akkor a kézzel való szedegetés amíg látod hogy nincs több benne.

2017. ápr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, úgy néz ki megvannak a peték. Az egyik levélszár tövében voltak, nem vettem észre. Leszedtem átmostam a növényt, lecseréltem a vizet most még egy hétre az ablakban hagyom. Remélem megoldódik a probléma!
2017. ápr. 22. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!