Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran mossátok ki a...

Milyen gyakran mossátok ki a belső szűrő szivacsát?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy ti milyen gyakran mossátok ki a belső szűrőtök szivacsát? Most már lassan két hónapja üzemel az akvárium, több mint egy hónapja a halak is benne vannak, viszont nem mostam még ki a szűrőt. A teljesítményével látszólag nincs baj, már a szivacs is "használtnak" tűnik, de nem mertem még eddig kimosni, féltettem a frissen kialakult bacikultúrát.

2017. ápr. 22. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha rendesen bírja forgatni a vizet, minek mosnád ki?


Egyébként pont olyan gyakran kell kiöblíteni, amilyen gyakran túlzottan leesik a vízforgatás. Ha ez 3 hónap, akkor annyi.

2017. ápr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, de azért tartok attól hogyha ezt túl sokáig hagyom akkor leég a motorja, ugyanis az erősebb belső szűrő nem levegőztet, így a légbuborékokból nem látszik rendesen mennyire megy, csak az áramlást tudom figyelni, illetve takarításkor amikor lejjebb megy a víz.
2017. ápr. 22. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak nyomkodd ki egy kicsit használt vízben - így maradnak benne baktériumok, de a kosz nagy része távozik. (Én akkor szoktam, amikor amúgy is nekiállok valamiért "piszkálni" az aksit: metszés, üveg letörölgetése stb. Általában 2-3 havonta.)
2017. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem fog leegni...
2017. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem ég le. Úgy van tervezve.
2017. ápr. 23. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 patterson ***** válasza:
meg kell nézni hetenként mennyire koszos és aszerint tisztítani,de csak az aksiból vett vízben kinyomkodni,5-10 l-ből meg lehet oldani,aztán pihentetett (1-2) nap vízzel visszapótolni.Ha 2 hónapja nem tisztítottad,a szűrő kiváló,de megérett a tisztításra mindenképp !
2017. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 patterson ***** válasza:
ez alapján 1.5 havonta nem árt..ennyi
2017. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez a 1,5-2 hónap kb nálam az ideális azt vettem észre. Lehetett látni hogy nem csinálta már az áramlást, akkor vettem ki és nyomkodtam ki külön akváriumvízben a szivacsot, utána tökéletes volt. Ez volt az erős belső szűrő, ő hamarabb tömítődik mert sűrű nagy szivacsa van. A kisebb szűrő "gagyi" ő levegőztetés miatt van bent meg mert nem árt azért, ő tovább bírja tisztítás nélkül mert nagy lyukú kisebb szivacsa van ami nem tömődik el gyorsan.
2017. máj. 13. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!