Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uszonyrothadás, mit csináljak?

Uszonyrothadás, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: vettem egy pár meggyhasú sügért a halasnál. A karantén tudom hiba volt, de kimaradt. Valószínű azokkal együtt sikerült behozni az uszonyrothadást az akváriumba. Csak ők vannak benne meg három anci. Az úszóik nem annyira szabálytalanul vannak elrohadva hanem csak fehéres-feketés a szélük meg azért látszik, hogy nem szabályosak. Az ancik közül az egyiken viszont teljesen jól látható a kór. Az akváriumban van egy gyökér ha rakok bele gyógyszert nem fogja beinni a fa? Van itthon sera bactopourom de lejárt egy hónapja attól még belerakjam? Egyáltalán külön vegyem a halakat? Előre is köszönöm a segítséget.

2017. ápr. 24. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Szia, ezt találtam.. [link]

bár lehet te is nézted már. egy hónapja lejárt ha por szerintem nem lehet túl nagy baja.

2017. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Az akváriumról leírhatnál mindent
2017. ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
112 liter, 1000l/h-s belső szűrő, 27 fokos víz, az aljzat ilyen 2-3 mm kavics (barnás-sárgás) növény még nem került bele az a héten kerülne beszerzésre 3 tő anubias, dekornak csak egy red moor gyökér van bent.
2017. ápr. 25. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi hal és milyen faj ?
2017. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Leírtam, de két meggyhasú meg három anci.
2017. ápr. 25. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Emeld 28-29 fokra a víz hőmérsékletedet egy kanál sót tegyél bele/10 liter vízhez.Parakillal kezeld, a vízcserére figyelj. Ismételd a kezelést 3 nap múlva.Aktív szénnel kezeld le a vizet a kezelés után.
2017. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!