Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór gyanú az akváriumban,...

Darakór gyanú az akváriumban, mit tegyek!? SOS

Figyelt kérdés

Pár hete észrevettem az olykori dörgölőzést a halakon, megelőzésként sóztam a vizet. Szinte nagyítóval precizitással figyelem őket minden nap, és ma megláttam az első kis pöttyöt az egyik platti oldalán. Ez az egyetlen egy pont van még csak, azonban most már szerintem biztos, hogy mivel állok szemben. Viszont nem tudom melyik kezelési módot használjam?


Sózzam még egyszer a vizet 1 evőkanál/10 liter víz arányban és emeljem fel a hőmérsékletet 27-28 fokra, vagy menjek rá valamelyik gyógyszerre ugyanezzel a hőmérséklettel? Vagy ha gyógyszert választok akkor a metilinkék+malachitzöld párost használjam, vagy pedig parakillt és társait? Az egész akváriumot kell kezeljem úgy tudom, viszont van annyi előnyöm, hogy két belső szivacsos szűrőm van, abból a kisebb levegőztető, így a nagyobbat ki tudnám menteni vödörbe ha gyógyszeres kezelésre kerül sor. Az aksi 100 liter körüli, plattik és guppik vannak 13-an + 2 anci.


Ti melyik kezelési módot ajánljátok és hogyan? Holnap tudom megvenni a szükséges gyógyszereket (metilinkékem van csak itthon), melyeket vegyem meg?


Annyira nem szívesen nyírnám ki a baktériumkultúrát, de gyanítom hogy vagy a nemrég hozott növénnyel vagy egy ancival kerülhetett az akváriumba mert nincsenek túl sokan, hetente cserélek 30% vizet, de amióta sóztam azóta van hogy hetente kétszer.



2017. ápr. 25. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég a só. De előbb fényképezd le a halat
2017. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom lefényképezni úgy, hogy látszódjon, mert nem egy igazi nagy fehér "dara" van még rajta, hanem szerintem most alakulhat ki, reggel még nem volt. Akkor látszik a legjobban amikor a hal szembe néz velem és látom az oldalán elállni.


Az utolsó sózás óta volt 2x 30%-os vízcsere, ez kb. 2x 22 liter víz. Tehát akkor ha újra sózok, akkor csak ehhez a hozzáadott vízhez mérjem a sót, ne az egészhez?

2017. ápr. 25. 19:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért akarod "kimenteni" a szűrőt??? Ha kiveszed egy vödörbe és nem kap oxigént, illetve nem keringteted vele a vizet, akkor úgyis elpusztulnak a nitrifikáló baktériumok!

Miért cserélsz vizet???

Alap, hogy darakór kezelés alatt nincs vízcsere!!! Nincs aktív szén szűrés!

Ajánlom, hogy sózd vissza a vizet, tegyél bele parakillt és vidd végig a kezelést. 3*3 nap a minimum kezelési idő. Olvass utána a darakórnak és a kezelésének, mert amit eddig leírtál az nem jó

2017. ápr. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg parakill se kell, de még az se biztos ,h darakoros.
2017. ápr. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Milliószor utánaolvastam, csak mindenki más kezelést ír. A szűrő kimentése alatt azt értettem, hogy járatom a vödörben tovább, ahogy ezt a tanácsot is rengetegszer láttam, ha gyógyszeres kezelésre kerül a sor. Egyébként ha figyelmesen olvastad volna a kérdést látnád, hogy eddig sima vakarózás volt, nem darakór még, az miatt sóztam megelőzésből, az után meg kell, sőt muszáj a vízcsere. De ennél az egy kicsi pettynél is csak a gyanú áll még fenn, mert még ma reggelre se jelentkezett több.
2017. ápr. 26. 07:05
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nem lesz semmi.
2017. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A darakor sima vakarózással kezdődik. A teljes rendszert kell gyógykezelni, beleértve a szűrőt is, ugyanis a parazita nem válogat a szaporodásnál, mindenhova bekerül. Miért gyógykezeled, ha majd a szűrővel visszateszed a parazitát. Amikor már "darás" szemmel látható fehér pöttyös a hal, akkor előrehaladott a fertőzés. Utána már csak a pusztulás következik ha vársz. Én nem várnék, ahogy lett írva. Vízhőfok tartósan megemel, parakill meg só és minimum 3*3 nap kezelés vízcsere nélkül. A kezelés végén kell a minimum 30%-os de maximum 50%-os vízcsere. Ha nem fogadod meg a tanácsot, akkor miért kérdezel? Én már túl vagyok kb 3-4 darakóron és minimális veszteségem volt csupán
2017. ápr. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ennyi tünet mellett én sem gyógyszerezném még le az akváriumot. A halak nem csak darakór esetén vakaróznak az-az egy bizonytalan pötty akármi is lehet. Én egyenlőre magasabban hagynám a hőfokot és hagynám a sót , ennyi só hosszabb távon sem fog kárt okozni a halakban az-az szükségtelen a vizet cserélgetni. Fogd ki azt halacsot és nézd meg mi van rajta, lehet, hogy egy szivaccsal letudod törölni róla és ha már kivetted tedd egy metilénes gyorsfürdőbe ,ha az van otthon. Persze azért érdemes venni egy parakillt, hogy legyen ha mégis kell. Szóval én még várnék mert tényleg nem tudható még, hogy mi is a gond. Ha darakór lenne a só akkor sem engedi elharapózni a helyzetet mert gátolja a rajzókat és ezen a hőfokon 2-3 nap alatt kiderül kell e egyáltalán gyógyszer.
2017. ápr. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem akarok nagyzolni , nem figyeltem a cserevizre , több mint 40 db nem filléres sügérem.lett darás. 29 fok plusz 1g/ Liter só bőven elég, főleg ha kezdeti stádiumban van. De a tiéd még abba sincs 🙂
2017. ápr. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Idő közben eltűnt az az egy petty magától is, a vakarózást még látom egy-egy halon, viszont tegnap óta félórás gyorsfürdőt kapnak azok az egyedek akiken észleltem a vakarózást, ebbe raktam parakillt és egy kevés metilinkéket (tudom hogy a parakillnek is az az egyik összetevője, de ezek a halak nem érzékenyek rá). Örülök hogy az akváriumot nem gyógyszereztem be, mert szerintem nem lehet darakór, feltekert hőmérséklettel sincs még semmi. Most még csinálom ma, holnap és talán holnapután a gyorsfürdőt, meglátom mi lesz.
2017. ápr. 27. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!