Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan jött ez hogy pont az...

Honnan jött ez hogy pont az aranyhalat kell gömbakváriumban tartani?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokszor megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy miért pont a 100-200 litert igénylő aranyhalat harangozták be akként a halként, aki vígan elél néhány literes gömbakváriumban. Még csak nem is olyan mint a sziámi harcoshal, hogy a hímeket nem lehet együtt tartani és ezért külön akváriumot igényel (aminek szinten nem jó se a gömb se a 30 liter alatti).


Engem nagyon dühít hogy ezt ennyire belevitték a naiv emberek tudatába, ugyanúgy ahogy a sziámiét is, és a mai napig vesznek emberek kis akváriumokba sok aranyhalat.



2017. ápr. 27. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert jól néz ki az aranyhal gömbakváriumban (állítólag) és ezt látták az emberek plakátokon médiában. Ezért terjedt el a köztudatban. Szerencsére ezt már törvény tiltja. Az átlagos ember pedig tudatlan. A halakról az emberek többségének minimális információja van, nagyon sok a tévhit még mindig. Általában az állatkereskedésben tudakozódnak az emberek, ott pedig szinte bármilyen halat bármilyennel rásózzák bármekkora helyre csak vigyék.
2017. ápr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"szinte bármilyen halat bármilyennel rásózzák bármekkora helyre csak vigyék"

Na ez igaz. Gyerekként akartam különleges halat, és akvarisztikai boltban vettem egy zacskósharcsát, afrikai zsákos harcsa.

Az úr azt mondta csak infóként, hogy nem szereti a fényt. Akkoriban net sem volt, és a könyvtárban sem találtam semmit róla.


[link]


És egyszer kimászott a hálóból, amikor vissza akartam tenni takarítás után...anyámat és engem is "megcsípett"

víz alá helyeztük az ujjunkat és nemrégiben olvastam, hogy bizony rosszabbul is járhattunk volna!


Bocs az offért. :D

2017. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a filmekben és rajzfilmekben látható aranyhalas akváriumok is nagyban közrejátszottak ennek a tévhitnek a terjesztésében. Nem mondom, hogy a filmipar felelőssége hiszen ők is nyilván látták valahol és ezért használták ill ábrázolták de az emberek többségében biztos, hogy általuk tudatosult így.
2017. ápr. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A 100-200 inkább 300-400 liter lesz. 20-25 cm re simán megnőnek. Más ekkora testű hal esetén meg se fordul az emberek fejében , h 200 literbe tartsa őket (kivéve 1-2 marha). 150x50 alapterület a minimum ha jól akarjuk tartani őket.
2017. ápr. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jól néz ki, ha el tudunk vonatkoztatni szegény hal szenvedéseitől (szerintem árulhatnának jó minőségű műanyag vagy robot aranyhalat vagy efféle, az jobb lenne). Az emberek ijesztőek, egy cikk szerint raktak már kulcstartóba is apró halat, pár napig ficánkolt... Nem véletlenül gyógyulok nehezen gyermekkori mizantrópiámból.

Eme rovatban is látszik néha, hogy egyeseket nem érdekelnek az állat igényei, csak a saját szeszélyeik. Durva.


Amik elterjedtek... Jaj, hatszázcsillió idióta tévképzet kering évtizedek vagy akár évszázadok, évezredek óta a világban. Az emberiség ilyen. Én sem tudom felfogni, de ilyen.

2017. ápr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is valami ilyesmire gondoltam, hogy a médiában rengeteg hülyeséget mutatnak, amit a normális emberek és a hozzáértők értenek, hogy vicc és lesarkítás, de a laikusok azt hiszik az a normális.

És akkor csodálkoznak amikor az aranyhalak vize folyamatosan mocskos és rendszeresen új halat kell venni mert elpusztul az előző.

2017. ápr. 28. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem a médiát kell okolni, Törvénynek kellene lépnie az állatkínzás ellen. Kötelezővé lehetne tenni, hogy feltüntessék a kereskedésekben a halak otthoni tartásának minimális hely igényét. Higgyétek el, megvenné a többség. Senki nem úgy vesz halat, hogy direkt kínozni akarja, a kereskedő meg akar élni, minél több halat eladni bármi áron. Ameddig ott nincs szabályozás, addig sajnos nem fog változni a helyzet.

Lehet mondani, hogy utána kell nézni, de sokan azt sem tudják milyen halat visznek haza, vagy hogy hallal mennek haza, hiszen "tudják" hogy víz és étel kell a halnak azt jó az úgy.

2017. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van, tényleg ez lenne a legjobb megoldás ha kötelezően fel kéne tüntessék az adott faj hely- és tartási igényeit. Valóban nehéz a laikusoknak megteremteni a megfelelő körülményeket azok pontos ismerete nélkül. Számtalan kérdést láttam itt amiben szerepelt hogy "az eladó azt mondta", és mindig felhúzom magam rajta, mert sokszor szándékosan mondanak hülyeséget.
2017. ápr. 28. 20:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként nem is értem őket, tudják a halak igényeit az eladók, ha a vevőnek elmondanák, sokkal több pénzt tudnának kihúzni az emberek zsebéből. Bemegy valaki kezdő aksi, kiajánl min. 30 literest, hozzá talaj, növény, vízelőkészítő, tesztek, bacik, világítás, normális szűrő, na és egye fene vigye a halat is akkor, alsó hangon 30 ezer. Ezzel szemben mit csinál? kicsi akvárium, díszkavics bele a hal esetleg szűrő 10 ezer.

Nem látok benne logikát.

2017. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ott a logika részükről, hogy 30-40 ezerért nem mindenki venne az ovis kisgyerekének halacskás akváriumot, vagy terráriumot a tekinek, esetleg komoly ketrecet más kisállatoknak. Így viszont azt a pár ezer forintot otthagyja és hetente futnak vissza a problémáikkal és veszik az eladó által ajánlott ezt-azt gyakran sajnos új állatot is a régi helyett. Nálam az iskolákban sokszor nyomorúságos körülmények között tartott osztály kedvencek szokták kiverni a biztosítékot. Gyakran még a tanár is teljesen tudatlan az adott állat tartásával kapcsolatban. Vagy nem takarítanak, vagy folyamatosan sikálják, átrendezik, csinálják 2-3 naponta a teljes vízcseréket, túletetik mert ugye ott egy doboz táp és mindenki ad egy kicsit meg ilyenek. Ez tipikus esete az állatszeretetből elkövetett állatkínzás iskolapéldájának, ami történetesen elég találó kifejezés. A gömbakvárium a sulikban is gyakori de nem jobb semmivel 20-30 literes szűrő nélküli akvárium sokszor bizony aranyhallal, mert ugye azt minden gyerek szereti.
2017. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!