Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Semmilyen körülmények között...

Semmilyen körülmények között nem tartható együtt egy hím betta több nősténnyel tartósan?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy hajszolják a nőstényeket, és viszonylag kis méretű akváriumokban ívnak, ahonnan kiveszik a nőstényt miután lerakta az ikráit.

Egy megfelelően nagy és benövényesített akváriumban se lehet egy hím mellett mondjuk 3-5 nőstényt tartani? Nagyon tetszenek nekem a hímek és nőstények is, de mivel több hímet nem lehet együtt tartani felmerült bennem hogy nőstényeket tarthatnék esetleg vele.



2017. ápr. 30. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
nagyban és búvóhelyesben lehet, így van
2017. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez a bettáknál az adott egyedektől is függ, mert nagyon eltérően tudnak viselkedni, úgyhogy szerencse is kell a dologhoz.

Minden esetre én olyan 120 literre saccolom azt a minimum életteret, amiben dús növényzettel ezt össze lehet hozni.

2017. máj. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Én is kb olyan 120-150 literes akváriumot mondanék 1 hím 3 nőstény részére. Ahogy írták sűrű növényzet és pár bújó is jól jön, néha a nőstények is bunyóznak, a bettáknál semmi nem biztos.:D Egy nagyobb akváriumban az esély is nagyobb a békességre, kisebb helyen nagyobb szerencse kell hozzá, hogy békésebb halat fogj ki. A hím kb 40-50cm távolságnál közelebb nem enged más halat a fészekhez ha ezen kívül nincs elég hely a nőstényeknek akkor nagy gondok lehetnek.
2017. máj. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!