Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halastóból szedet tüskéshínárt...

Toma781 kérdése:

Halastóból szedet tüskéshínárt rakhatok az akváriumba?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 30. 23:42
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Régebben amikor vadhalas akváriumom volt minden hal és növény élő vízből származott, főként a Balatonból és környékéről. Az a tapasztalatom, hogy hidegvizes akváriumban a nagy részük megmarad és szépen szaporodik is. A melegebb vízben viszont csak pár fajta bírta hosszabb ideig. A gyűjtött növényeket én mindig fertőtlenítettem és karanténoztam. Hihetetlen élővilág tud lenni némelyik gyűjtött növényen. A lemosott és általam tisztának vélt növényről másnapra különböző állatkák tömege hemzsegett a karantén akváriumban, egész nagyok is voltak. A többségük ártalmatlan és még jól is mutatnak egy vadvizi akváriumban de bizony hidrák, piócák, is akadhatnak köztük, meg mindenféle pete amiből akármi is kelhet.:D Én a karantén akváriumba nem szoktam fertőtlenítőt tenni mert érdekeltek ezek a kis vízi élőlények, (néha mg nevelgettem is őket :D) de mielőtt a helyükre kerültek a növények neomagnolos fertőtlenítést szoktam csinálni. Ha nem akarod karanténozni akkor fertőtlenítsd és mehet a helyére. Nem csak a neomagnol jó bármi megteszi ami van parakill-dezinfekt, malachit-metilén, formalin, timsó stb ,pl a SERA algovec az algákat és a férgeket bacikat is viszi dupla adagban. Jó gyűjtögetést.
2017. máj. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Egyszer régen már gyüjtottem ilyet csak akkor még nem nagyon értettem a halakhoz és fertőtlenítés meg minden nélkül raktam bele az akváriumba. Szépen nőttek meg minden csak csigák meg szitakötő lárva és egyéb vizi rovarok kerültek az akvába. Most nem találtam annyit mint akkor, most csak 2 kissebb szálat, de ha úgy nőnek mint régen akkor hamar benövik az akvát. A 80 literes akvámba szeretném hogy kicsit tompitsa a világítást a csokicsíkoknak meg a garniknak.
2017. máj. 1. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!