Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Átmenetileg 2 betta nőstény...

Átmenetileg 2 betta nőstény 17l-ben (kb 2-3 hónap)?

Figyelt kérdés
1 hete kaptam 2 Betta nőstényt egy kereskedésből ajándékba az eladó szerint 1-2 nap múlva kimúltak volna amit jelenleg el is hiszek egy kb 4 literes hengerben 6 betta nőstényt tartanak. Tudom hogy közfelháborodás lesz belőle de jelenleg egy 8 literes gömb aquariumban vannak. Mióta haza jöttek elég élénkek és vidámnak tűnnek és mindenek felett élnek. Egy ismerősöm tud holnap adni egy 17l aquát mindennel együtt egy 300w fűtöm nekem is van. kb 3 hónap múlva be tudok ruházni egy nagyobbra de addig ki fogják bírni? senkinek nem tudom oda adni őket és azt se szeretem volna hogy kidobják őket és elpusztuljanak.
2017. máj. 7. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Ki fogják bírni, de törekedj rá, hogy nagyobb akváriumba kerüljenek.
2017. máj. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erősen kétséges a dolog kimenetele. Ennyi haltól a víz minősége napokon belül szennyvízzé változik, hiszen ha enni kapnak és ürítenek, miközben a víz nem tisztul és a lebontó baktériumok is elszaporodnak, akkor ott pöcegödör lesz. A naponta/kétnaponta végrehajtott teljes vízcsere meg szintén megviseli a halakat. Semmi jót nem jósolok.
2017. máj. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha szűrő is van abban a "mindenben" akkor gyakori vízcserék és óvatos etetés, valamint rendszeres talajtakarítás mellett van rá esély 17 literben is. Kell egy iszaplopó és etetés után a maradékot azonnal ki kell venni. Kell egy nagy vödör amiben a cserevizet pihenteted és egy üvegtető is kell az akváriumra. A hőfokot állítsd kb 26-27 fokra. Kelleni fog egy műanyag kancsó amivel naponta lemerhetsz 1, vagy 2 naponta 2-liter vizet, hétvégén mindettől függetlenül 30% vízcsere. Ha esetleg tudsz kérni a haverodtól szűrőkoszt a te szűrődbe, akkor elég egy hétig csinálni a napi vízcseréket ez esetben a heti 30% és a fent említett iszaplopás elég kell legyen. Valami növény sem ártana, moha, hínár, bármi. A sötét hátfal és a növényzet megnyugtatja a halakat. Fagyasztott szúnyoglárvával etess a tápot mellőzd egyenlőre. A talaj aprószemű legyen amin megáll a kosz és jól látható pl durva homok.
2017. máj. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Növényként egyenlőre csak 2 gömb moha van elő növényzetként meg egy mű. A minden jelenti a szűrőt a vízpumpát és a világítást. Kiderült hogy az a 17l igazából 30 doboz alapján szóval 40x25x30. Milyen növényeket kéne beraknom illetve alga nyaló csiga vagy valami nem kell? nem igazán tudom. illetve nagy probléma ha a teteje műanyag az aquának és nem üveg? most 2 litert cserélek minden nap ilyen szivacsos szűrőm van a vizük nagyon tiszta áttetsző. a nagyobban erősebb szűrő lesz akkor s kell majd a 20-30%-os vízcsere?
2017. máj. 7. 09:00
 5/10 A kérdező kommentje:
mármint naponta kell a a 20-30%-os vízcsere? Amúgy azt hallottam hogy a betta lusta állat, gond van ha az enyémek nem lusták? mármint elég aktívnak tűnnek amennyire meg tudom állapítani.
2017. máj. 7. 09:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézz szét jófogáson és a facebookos csoportokban, rengetegen akár ingyen is adnak nagyobb akváriumot.

Én pl 70 literes akváriumot fogtam ki ingyen elvihetőként.

Most jelenleg egy 50 literes nálam is elvihető ingyen.Az ilyen méretűkért használtan nem nagyon szokás pénzt kérni, nem nagy értékűek.

Szóval szerintem próbálj nagyobbat keríteni minél hamarabb.

2017. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
90l-es aquát tervezek majd venni illetve a 2 betta mellé szeretnék majd pár darab nano halat csak nem tudom kijönnének e majd Pseudomugil gertrudae ez a hal lenne elég strapabíró és kezdőknek is ajánlott elég jó a habitusuk szerintem és elég félénkek is. Szerintetek a 2 hal fajta össze hozható egy 90l aquában?
2017. máj. 7. 09:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel van szűrőd és gondolom nem is kifejlettek,így nem kéne gondnak lennie. Ha az egyik dominánsabb, akkor kénytelen leszel valamilyen hálóval kettéosztani az akvát.


9í-be mehetnek a gertrudaek, arra figyelj, hogy belőlük egy hímre jusson 2-3 nőstény. Mivel nagyon kicsik, ezért mehet vagy 25-30 is belőlük.


A 300 wattos fűtő hogy fér bele 17 literbe?

2017. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kínából rendelt fűtő egy sima kis cső amúgy 30 literesben lesznek mert akkora az aqua mint utólag kiderült az ismerősöm rosszul emlékezet. A halacskák picik pár hónaposak és talán 2-3cm-esek. nem tudom hogy kell e melléjük csiga vagy alga evő halacska vagy valami...
2017. máj. 7. 13:50
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Nehogy naponta cserélj 30%-ot. Azt írtam, hogy 1-2 naponta 1-2 litert és hetente 30%-ot. A napi vízcserék addig kellenek amíg a bontóbaktériumok el nem szaporodnak kb 3-hét, ha bacikultúrát használsz akkor kb 1-hét. A 30-liter szivacsszűrővel már jobban hangzik és nem gond a műanyagtető. Ebben szerintem akár maradhatnának is ha más halat nem teszel hozzájuk, persze azért egy nagyobb akvárium sosem árt. A bettáknak nem kell motoros szűrő egy légpumpáról működő kétszivacsos Cseh emelő bőven elég 50-literre is. Olcsó növény a jávai moha és páfrány, középre és a felső részre tüskéshínár. A műnövényt vedd ki ha lesz elég élő.
2017. máj. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!