Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fát rakjak az akváriumb...

Brisinger kérdése:

Milyen fát rakjak az akváriumba az ancinak?

Figyelt kérdés
Van egy ancim ed több helyen is olvastam hogy fa kell neki az emésztéshez..lvastam a vasfát és az lenne a kérdés hogy más normál fa is megteszi ?
2017. máj. 8. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet más fát is berakni az akváriumba ami nem mérgező és kemény fa, például a tölgy, de ez gondos előkészítést, több hónapos áztatást és egy fokú rizikót jelent, ugyanis még utána is előfordulhat, hogy amint beraktad az akváriumba beopálosítja az egész vizet. Én is ugyanígy voltam, két ancimnak kerestem sos-ben fát, és végül egy szép mopani gyökér mellett kötöttem ki (ez is egyike a "vasfa" gyűjtőnév alatti fáknak). Áztattam kb öt napot hogy kioldódjon a színe és azóta pompásan mutat az akváriumban.
2017. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mangrove gyökér, szőlő gyökér/tőke , fűzfa, tölgyfa.

Kb mindegyik színezi valamennyire a vizet, erre készülj fel.

Amivel semmi probléma nincs, ettől még tökéletesen kristály tiszta és átlátszó marad, csak kicsit teás színű.

De ezek a feketevízű halak nagyon szeretik ezt a tónust, ami hozzájárul a stresszmentes környezethez.

2017. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ellenvetésem lenne azzal kapcsolatban hogy mindenképpen színezi a vizet. Nekem van egy fátyolos ancim egyedül, megfogtam, vágtam a kertben lévő szőlőről ágakat, késsel lehélyaztam, kandallón koppra kiszárítottam, aztán kifőztem és úgy raktam a vízbe őket, nem színezte be egyáltalán a vizet, és az ancim mindig ott cuppog rajtuk. Szerintem próbáld ki, mondjuk én télen csináltam, de mondjuk ha levágod az ágakat és kirakod őket egy hétig a tűző napra, ugyanaz lesz a hatás.

Csak akkor kezd el kifőzni, ha már tényleg teljesen ki van száradva

Remélem tudtam segíteni. Nekem nagyon bejött :)

2017. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
"Anci" ez de cuki :DDD én anyát szoktam ancinak hívni vicces :))
2017. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A színezés mértéke nyilván attól is függ, hogy mekkora a fa, és mekkora a víztömeg aránya (meg 1-2 egyéb tényező, pl szén szűrő...)


de a történet az ott sántít, hogy eleve nem főzzük a fát, mert, rongálódik a szerkezete, hamarabb tönkremegy, jobban fog korhadni.

Meg aztán egy minimális színt nem is lehet észrevenni, mert lassú a változás, és nincs összehasonlítási alap, csak egyszer csak lesz egy árnyalattal sötétebb víz, ami akkor tűnik fel igazán, ha a régi állapotról van fénykép.


Ezzel együtt valóban vannak fák amik kevésbé színeznek, pl a red moor, kimondottan ezért kedvelt, mert szinte nem is színez, és azt is csak nagyon rövid ideig.

Viszont nem túl jó az algázóknak, mert túl kemény.

Én mangrovét szoktam használni, az mondjuk eléggé színez, de én örülök neki.

Az egyik legnagyobb mangrovém szerintem kb közel 4 évig színezett.

2017. máj. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Jó a szőlő is csak lehetőleg ne ágat, hanem gyökeres tőkét szerezzünk az időállóság végett. A főzést én is mellőzném, bőven elég forró vízbe tenni és citromsavval "szőkíteni", természetesen a kellő szárítás és áztatás után. Más fáknál is inkább a gyökeret keressük, ill a platánkéreg, kókuszdió is megfelelő lehet ( ezekkel nincs annyi macera). Az ágak is jók, csak hamarabb szétmállanak, számítani kell a pótlásukra. Szerintem is kell az a kis szín egy ilyen típusú akváriumba és a huminsavak, csersavak is jótékonyak.:D
2017. máj. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lassmich Ruhe ***** válasza:

Én anno egy kis aksiban (kb 100 liter)szaporítottam az ancikat, sima szőlőtőke egy laza és gyors főzés után (csak az esetleges fertőzések miatt) hideg ecetes vízbe áztatás 30-60 percet, majd pár napig a wc tartályban áztatva még. (így folyamatos rajta a vízcsere és rendesen "átmosod") Ez után mehet be az aksiba.


Az ancik imádják ha sötétebb a víz színe, nekem a szaporító medencém az szinte tele volt szőlőtőkével, ezt nagyon imádták, százszámra osztogattam a kicsiket évekig.

2017. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat szeintem a szőlőtőke/gyökér lessz a nyerő.

Azt a wc tartájos áztatást pedig mellőzném tudom hogy oda tiszta víz folyik be de akkor is.. xd

Köszönöm mindenkinek!

2017. máj. 25. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!