Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan rendeljek akváriumot...

Honnan rendeljek akváriumot és milyet?

Figyelt kérdés

Most már egy ideje megvan az első akváriumom, kezdésnek jó volt ez a 96 liter, de szeretnék egy nagyobbat is mellé. Ahonnan ezt rendeltem ott belerakták a szettbe ezt a gagyi szűrőt ami nyilván nem volt jó, pluszban kellett vegyek erősebbet, a világítás sem az igazi.


Szeretnék rendelni valahonnan olyan szettet, amihez jó külső szűrő van amit esetleg én választhatok ki, és utánvéttel fizethetek (személyesen szinte biztos hogy nem tudom átvenni, az utalásos dolgokba nem szeretnék belemenni főleg ilyen törékeny tárgynál).


200-300 liter körüli állványos akváriumot szeretnék mindenképp külső szűrővel. Ti honnan vettetek? Mit ajánlotok? Melyik oldalról érdemes rendelni ahol utánvéttel lehet fizetni?


A segítséget előre is köszönöm és várok jó tanácsokat is miket érdemes belerakni. A mostaniban elevenen szülők vannak corykkal, ebbe a nagyobba szeretnék valamilyen gurámit, rajhalakat, valamilyen coryt vagy algaevőt, esetleg ezek helyett valamilyen más talajlakó halacskát. Esetleg mit lehetne még melléjük/helyettük ami jó ilyesmi párosításba?



2017. máj. 9. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne szettet vegyél. Csináltass olyan méretét amilyet szeretnél, nézz ki egy külső szűrőt hozzá, nézd ki a halakat, tanulmányozd az igényeiket, nézd meg az eredeti élőhelyüket, keress rá, h milyen akváriumban tartják. Nrm lehet az utánajárást, tanulást megspórolni.
2017. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Torekedj , h azonos kontinensen élő azonos vizparametereket igénylő halakat tarts, nem vagy már totál kezdő.
2017. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy ha csináltatom az akváriumot akkor a tetőt olyan borsos áron tudom megvenni hozzá, hogy hűha...illetve hogy az egyedileg csináltatott akváriumhoz nem biztos hogy találok megfelelő tetőt világítással.

Ez nekem igazán a problémám, a halakon igazából ráérek akkor gondolkozni a mikor járja a három hetet már az akksi. Tudom hogy nagy kaki a sok szűrő általában amit szettben lehet venni, de a tető miatt nem látok más megoldást.

Most főleg a 200 litereseket nézem, helyileg az jönne ki a legjobban, azt lehet még állvány nélkül is tudnám hova tenni. Akváriumot csak tetővel "szettben" nem lehet venni? Teljesen tanácstalan vagyok hogy hogy oldjam meg ésszerű keretek között az egészet hogy ne kelljen rávásárolni még pluszban szűrőt és társait.

2017. máj. 9. 20:29
 4/10 A kérdező kommentje:

Most ebben gondolkozok: [link]

(Nem választottam ki a kiegészítőket mert akkor egy torz végtelen link lett volna).


Tetővel szeretném, mindenképp külső szűrővel, szerintem ez az Atman EF-3-al és Atman fűtővel, polifoammal és egyéb apróságokkal amik be vannak állítva.


Ez jónak tűnik? Úgy szeretném rendelni hogy utána ne kelljen már másik erősebb szűrő után nézzek.

2017. máj. 9. 21:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Illetve a külső szűrővel bizonytalan vagyok, a Hydor vagy az Atman jobb? Eddig csak belső szűrőim voltak így nem vagyok biztos benne melyik számít jobbnak az itt lévők közül.
2017. máj. 9. 21:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Világításból egy ilyen elvisz egy 200-as low tech növényest, fénycsövekkel szállítással kilencezer(bár kicsit túl hosszú): [link]


Van még a 3x36 wattos változata, az kicsit drágább de még mindig megéri és rövidebb: [link]


300 literesre 2 ilyen megfelelő: [link]


A tető az lehet egy sima üveglap.


A márkák közül mindegy melyiket veszed, az a fontos, hogy a tömítéseket be kell kenni vazelinnel, hogy ne vetemedjenek.


Ha az atmant választod, akkor mehet az ef 4 is, annyival nem drágább és a szűrőtérfogat is nagyobb.

2017. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 patterson ***** válasza:
az Atman jó márka,halpárosításnak olvass utána !a világításra megoldás : olyan 2-3 száz l-es aksit válassz ami standard méret,ahhoz kapsz gyári tetőt ! de előbb keress rá mekkorához vannaak,pl a 250 l-eshez (100x50x50) van kész tető,30 körül,de ha ügyes vagy lehet házilag csinálni (gúgli :DiY akvárium tető)
2017. máj. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 patterson ***** válasza:
nem jó a szett,csináltass vele..Gábor Noé..házhoz szállítja,tanácsot ad,ő a legolcsóbb.
2017. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 patterson ***** válasza:
Üdv,na mizu,sikerült ? :)
2017. dec. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, azóta már megvan. :) 200 liter lett végül mert ehhez tudtunk megfelelő bútort csináltatni és én válogattam hozzá össze a technikát és bár így drágábban, de legalább minőségit kaptam és azóta is jól működik, hónapok alatt is gyönyörűen megnőttek benne a halak. :)
2017. dec. 22. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!