Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ennyire tudatlanok az emberek...

Ennyire tudatlanok az emberek vagy direkt csinálják?

Figyelt kérdés
6! Napja kezdtem bele az Akvarisztikába. Egy 4 literes talál és 2 arany halal aztán másnap vettem nekik egy 12 literes szettetet amiben az eladó szerint 3-4 is elfér... se levegőztető se semmi és utána kezdtem el olvasni a dolgok után mára van 10 tő növényem 30 literes aksim mindennel felszerelve és az aranyhalakat leadtam egy normális kereskedésben mindennel együtt. Sok helyen olvastam itt és sok fórumon is hogy 4-6-8 literben tartanak halakat sokszor 6-8-at is. Ennyire nehéz utána olvasni a dolgoknak? Én is hibáztam de gyorsan cselekedtem is és 6 kisállat kereskedést jártam be. Undorodva látom hogy sokan rettenetesen büszkék arra hogy rettenetes körülmények között tartják az állataikat itt igaz nincs annyira szabályozva mint otthon (Írország) és 30l alatt is nyugodtan lehet halat tartani de szerintem akkor is eleve rossz hogy így csinálják és hiába merek megszólalni hogy rossz amit csinál le vagyok hurrogva mert az ő arany hála élt 3! évet "boldogan". Én ezt szörnyűnek tartom. Bocsánat mert ilyen hosszú lett de ez nagyon felmérgelt... ti ezekkel hogy vagytok?
2017. máj. 10. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Az ilyeneket mindig szarrá oltom , ezt mutatja a százalékon :D zokon veszik :D
2017. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az eladó részéről csak a haszon számít. Az emberek meg amit látnak, sokan azt hiszik, hogy úgy kell tartani a halakat ahogy a kereskedésben is látják. Az a példa.

Meg sem fordul a fejükben, hogy más minőségű víz kell, mert látták és tudják, hogy a hal a vízben úszik.

Az eladó érdeke eladni, és az, hogy visszamenj másik halért.

Az eladó bármit képes elhitetni az emberrel, azért, hogy megvedd és másik szabály náluk, bármilyen halat bármilyennel össze lehet tenni bármekkora helyre.

2017. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze mindenki hibázhat az elején én is azt tettem de ha szólsz még te vagy a szar... de azért ha valaki tényleg jól akarja tartani az állatait akkor kérdez... nekem az eladó ahonnan a vizet a halat a tápot és mindent szereztem segített megmondta 1 guppi/10 liter illetve színes kavicsot akartam de azt mondta hogy ott az olcsóbb folyami kő azt vegyem és legalább nem pusztulnak ki a halaim. De sokszor nem is kérdezik még az eladót sem vagy legalább nem az első helyről vennének halat 4l gömbakváriummal 😠😡
2017. máj. 10. 15:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsém volt jó helyre mentem igaz minden drágább is a többihez képest. Kb minden halpárosításomat ki offolta az eladó pedig az egyik hal db/áron 6000ft de azt mondta hogy agresszív kicsi neki a hely 30l csak guppit vagy razbórat ad el nekem esetleg 1 bettát vagy 3 nagyon nehezen de esetleg 4 páncélos harcsát ezért maradtak a guppik.
2017. máj. 10. 15:11
 5/10 anonim válasza:
Érdekes, nekem még az 55 literesre is azt mondta mindenki, hogy ez az alsó határ kicsi halaknak. És totál hozzá nem értő vagyok, mégis azonnal vettem levegőztetőt, vízszűrőt, folyami kavicsot. Szóval még te sem vagy tökéletes, mégse szól be neked mindenki.
2017. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mint mondtam is nem vagyok tökéletes itt is máshol is illetve a kereskedésben is azt mondták hogy 35l Aksiban ami úgy 30 liter csak mert a növények és az aljzat kiszorítják a vizet szűrővel levegőztetővel és fűtővel 3 Guppi gond nélkül tartható és a hely elég is nekik. 50 literben 6-8-at szoktak mondani de szerintem max 5 nagyon neccesen 6. Persze nagyobb akváriumot könnyebb kezelni és kevesebb vele a gond de nekem se hely se idő és nem is akarok több halat szóval felesleges lenne 100l aksi 3 pici guppinak így is elvesznek benne 😁
2017. máj. 10. 15:30
 7/10 anonim válasza:
És, ha jönnek a kicsik? :)
2017. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3 hím guppitól? Akkor nagyot fogok nézni az tuti 😂 Amúgy el tudnám ajándékozni őket ha ilyen probléma állna fent és a kereskedésben is leveszik őket,szóval így sem lenne gond. Bár az egyik ismerősöm szerint a guppi képes nemet váltani remélem azért ez nem igaz 😂
2017. máj. 10. 15:36
 9/10 anonim ***** válasza:

A köztudatban az él, hogy a haltartás abból áll, hogy befőttesüveg+víz+hal. Erre meg még rá is erősítenek a reklámok, filmek, ahol az aranyhal gömbakváriumban van a forgatás erejéig.


Volt régebben valamelyik csodálatos sorozatban(talán barátok közt, de lényegtelen is) axolotl, utána tömegével jöttek a vele kapcsolatos kérdések, hogy tartható-e 20 literben, meg hogy hol lehet olcsón beszerezni.


Szóval elsődlegesen a rossz példát tartom a baj forrásának. Nyilván érthető, hogy nem rendeznek be egy high tech növényest egy forgatás kedvéért, de legalább valami normálisan összerakott akváriumot mutassanak, ami jó példát állít a nézők elé.

2017. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 patterson ***** válasza:
0%
nem itt kell megtanulni az akvarisztikát,nem is lehet...utána kell keresni.olvasni,rengeteg link van kezdőknek,sőt vidis tanácsadó a jutubon...amíg nem tudod az alapokat,hozzászólni sem kell,feleslges ! ostobákkal meg nem érdemes vitázni,csak ha abban leled a szórakozásod...aki hülye,annak hiába akarsz jótanácsot adni,csak idegeled magad :)
2017. máj. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!