Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a komód elbírná a 200...

Ez a komód elbírná a 200 literes akváriumot?

Figyelt kérdés

Egy "használható" bútorra szeretném tenni majd az új akváriumom mert kicsi a szoba, máshova az új bútor nem kerülhetne. Az akvárium 100x40x50 cm, 200 liter.


A következő bútor lenne az:

[link]

[link] (belső nézet)


Tehát négy függőleges lapja van, a mérete 130x40x93 tehát az akvárium mélységben rá feküdne, csak szélességében nem, viszont tartaná a két belső fal. Nem lábakon áll, hanem van egyfajta "körbe keret" lába, ami szerintem jobb, mert mindenhol tartja a bútort. A lapok úgy rémlik 18 mm-esek, de lehet vastagabbak. Az eladó a bútorboltban ezt ajánlotta legerősebbnek erre a célra, úgy mentünk be hogy mindenképp olyat szeretnénk ami elbírná ezt a súlyt, de mondta, hogy megérdeklődi a gyártónál is. A gyártó azt monda hogy elviekben elbírja, de garanciát nem vállal rá.

Szerintem egy 200 literes max 250 kg-s akváriumot azért egy ekkora bútornak el kell bírnia, szerintem plusz merevítést se nagyon kellene beletenni. Azt javasolták még maximum hogy a falhoz lehetne fúrni.


Mi a véleményetek róla? Nagyon remélem hogy elbírja és köszönöm mindenkinek a segítségét aki ír.



2017. máj. 11. 15:46
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Kell alá polifoam és akkor jó lesz szerintem. Ültess rá 3 100 kg-os emberkét, simán el kell bírnia.:D Teljesen felesleges a falhoz rögzíteni stabil bútornak tűnik max vágass rá még egy fedőlapot de szerintem ez is felesleges ha 18-20 mm vastag. Én inkább arra fordítanák figyelmet, hogy stabilan álljon a talajon ha kell oda is tegyél flexibilis hézagolót. Az alját nem látom jól, lehet, hogy oda nem ártana egy két kereszt áthidaló, úgy tűnik mintha a talpa egy sima keret lenne, ha igen akkor a talpat érdemes lenne legalább középen ahol a súly van két merevítővel megerősíteni ( a fiókok alatti részre gondolok, ott tűnik kicsit gyengének és pont ott a súly).
2017. máj. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ebből sajnos nem lehet tudni.

Képről ítélve pont ugyanúgy összeszakadhat mint a szar, mint ahogy akár ki is bírhatja.


Nem lehet tudni, hogy a belső 2 függőleges elem milyen vastag, milyen erős, hogy van összerakva az egész... lehet hogy 4 mm-es csapok vannak beütve a kitudja milyen minőségű bútorlapba, és kész.


Ha láttad élőben, akkor nálad többet senki nem tud róla.


A körbe keret egyébként nem föltétlenül jó, mert egyrészt pont középen hagyja összeroskadni az egészet, másrészt tökéletesen vízszintes, egyenletes talaj kell hozzá, hogy felfeküdjön, ellenkező esetben kevesebb helyen ér a földhöz, mint ha lábakon állna.

Ja, és tökmindegy mit teszel a tetejére, attól a lefelé irányuló erő nem lesz kevesebb.


Minden esetre így szimplán én 100% hogy nem tennék rá ekkora akváriumot. Nem azért, mert 2 másodperc alatt összeroskad, hanem mert a bútorlap rosszul tűri az alátámasztatlan tartós terhelést hosszú távon.

Lassacskán eldeformálódik, aztán egyszer csak megadja magát.


A belső 2 függőleges tartóelem alá, azzal egy vonalba precízen kimért 2 élére állított bútorlap csíkot, vagy bármilyen lábat.

Úgy, hogy ne csak körbe legyen láb, hanem középen is 2.

Az a lényeg!

Lóf-t se ér a függőleges "merevítés" ha fityeg a levegőben.

2017. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ma ismét bent voltam a boltban, még egyszer átnéztem a bútort. Hátul ahol gyanítottam vékony fél centinél is kevesebb pozdorja volt a hátulja, viszont pont úgy volt berakva, hogy lehetőségem van szabatni egy hátelemet neki, amit a felső lap alá tudnak becsavarozni, így az is ugyanúgy tartja a fedlapot mint a másik három oldal.

Igen körben ilyen "szoknya" lába van, most már hátulról is az lesz (eddig ugye hátul nem volt) és kértem a két középső függőleges lap alá is keresztbe talpat. Elvileg így már stabil kell legyen. A fedlapot is külön megnéztem, az 20 mm, ahogy a két középső belső lap is 20 mm, a többi 18. Így szerintem elég plusz lap nélkül is a fedlap.


Padlószőnyegre fog kerülni, így az is valamennyire stabilizálja, ha nem lesz elég stabil esetleg akkor valamilyen módon megoldom, talán az alá is polifoamot tennék.

Az még a kérdésem, hogy ekkora akvárium alá milyen vastag polifoamot rakjak? Egy ilyen fog járni hozzá, nem tudom ez hány mm-es [link] azt pedig még nem tudom hogy nálunk hol árulnak polifoamot, viszont van itthon azt hiszem vagy 1 vagy 2 cm vastag hungarocell táblákból több is, arra gondoltam hogy hungarocell, polifoam és arra az akvárium, az talán minden egyenlőtlenséget kiküszöböl már.

2017. máj. 12. 18:33
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell alá más, főleg egy ilyen sima felületen. Egy ekkora akvárium alá kb 1cm vastagot adnak, az én 300-literesem is ekkorán van. Ha kicsit vékonyabb az sem gond, hiszen tök sima felületre teszed. Nálad akár egy vastagabb filclap is megtenné, ne aggódj jó az amit kapsz hozzá.
2017. máj. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam szerintem akkor csak marad alatta a gyári polifoam. Most igyekszek kicsit mindent túlbiztosítani, szerintem a bútorboltban is már az eladók idegeire mentem főleg hogy a hátlap mellett még kitaláltam alulra középre a két áthidaló lábat a két belső bútorlap alá. És még nincs vége mert hétfőn még egyszer rájuk telefonálok, hogy nehogy két bútorlábat rakjanak alá hanem két hosszú lapot bútorlapból vagy fából engem az se zavar.
2017. máj. 13. 13:21
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Igen, azoknak akkor van értelme ha lapok és nem lábak.:D Kellenek azok mert ott a gyenge pont, a hátfallal együtt már több mint jó.:D
2017. máj. 14. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezekkel az átalakításokkal tökéletes lesz. Akvárium bútornál lényeg, hogy a középső alátámasztás alatt is legyen láb, különben a levegőben lóg és előbb-utóbb "meghajlik" Az oldal nyíró erő ellen meg tökéletes a vastagított hátfal.
2017. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!