Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek, ez természetes?

Mit tegyek, ez természetes?

Figyelt kérdés

Van egy száz literes akváriumom, egy viszonylag magas kis szekrényen. Kb. három hónapja van meg. A szekrény 72 cm széles, az akvárium 74, ezt úgy küszöböltük ki, hogy a szekrény tetejére keresztbe tettük egy préselt bútorlapot ami mindkét oldalon jóval túllógja a bútort, így eloszlatja a súlyt és el is fért az akvárium. A szekrény két ajtós, egyik oldalon teljes ajtó a másikon alul kis ajtó felette három fiók, így a szekrény felső felében van középen egy függőleges lap, de ez nem megy le a bútor aljáig, csak a közepéig, de így is támaszt valamennyit.


Így utólag belegondolva nem a legoptimálisabb maga a bútor de most nincs nagyon lehetőség újra. Ma észrevettem, hogy mintha egy kis vetemedés lenne a felső lapon, kb 3 mm-t van lejjebb a bútorlap közepe mint a széle. Az ajtó és a lap közötti távolságból tűnt fel.


A kérdésem hogy ez természetes hogy ennyit hajlik azért ez a kb 120 kg alatt, vagy ez már a rendellenes meghajlásnak számít és cserélni kell másik bútorra? Sajnos akvárium állványt nem tudok venni hozzá mert elég furcsa méretei vannak, 74x29 cm. Kérlek segítsetek, hogy ez nem nagy gond-e, vagy hogy lehet ráerősíteni esetleg asztalos nélkül?



2017. máj. 11. 20:28
1 2
 1/14 Salx Narval ***** válasza:
Polifoam van a bútorlap és az akvárium között? Így látatlanba nehéz megítélni a vetemedés okát de valószínűleg nem az akvárium miatt van az a 3mm belógás, hiszen nem bútor közepére esik a teher. Dupla bútorlapnak simán el kell bírnia ezt a sújt, pláne, hogy a függőleges oldalakon van a terhelés nagy része és nem a vízszintes lap közepén. Szerintem ha levennéd az akváriumot akkor is ott lenne az a 3 mm belógás, vagy is alapból ilyen, esetleg az akvárium előtt valami nagyobb súly volt a közepére helyezve ami lenyomta. Talán oda is lehetne tenni egy hézagoló polifoam lapot. Nem tudod lefotózni, hogy jobban megnézhessük?
2017. máj. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Van közöttük polifoam a gyári amit az akksihoz adtak, azon is kicsit látszik hogy az akvárium két oldalán jobban meg van nyomva, középen pedig lazább. Most gondolkozok egy másik alacsonyabb bútor vételében mert nagyon elkezdtem aggódni, sose volt előtte még ekkora akváriumom és most lesz még egy nagyobb is, így biztosra akarok menni. Esetleg kereshetlek később privátban? Lenne még pár kérdésem és sok válasznál látlak hogy szakmailag nagyon ott vagy akvarisztikában.
2017. máj. 12. 07:38
 3/14 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen kereshetsz de itt is nyugodtan kérdezhetsz. Mindig érdemes több véleményt meghallgatni, mert közösen célravezetőbb kitalálni egyes problémák okát. Van, hogy én van, hogy mások tapintanak a lényegre.
2017. máj. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Fényképezd le nyitott ajtókkal, és tedd fel ide a képet egy feltöltőprogrammal.

Le kell vezetni a súlyt nem csak a szekrény aljáig, hanem a földig.

2017. máj. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A mai nap sokat tanakodtunk a családdal, és arra jutottunk, hogy az lesz a legjobb megoldás ha új bútorra kerül. Nagyon körülményes lenne a bútor megerősítése, így rajta hagyni pedig nem merem.


Még tavaly vettünk egy szekrénysort, annak van egy tv állványa, amivel már rég szemeztünk, most is kb egy 60-70 kg-s tv van rajta és négy keréken áll a bútor.

[link]

Négy függőleges alátámasztási pont van, így elég stabil.


Vannak gyári bútorlábaink, ebből raknék 2-2-őt minden függőleges lap alá, és kettőt a bútor közepére is, így 10 lábon állna, szerintem egész jól eloszlatná a súlyokat. A kerekek persze lekerülnének róla.

18 mm bútorlapból van, szerintem elég hasonló a kinézete a gyári akváriumállványokhoz is, mi a véleményetek róla?

2017. máj. 12. 18:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Állítható lábból elég a 4 sarkára a függőleges lap alá, plusz a közepén a 2 lap alá 1-1 vagy max 2-2, de 1-1 is elég.


6 láb is elég, ha a +2 "mélységben" középre kerül. Nekem is ilyesmi rengeteget számít. De 8 is lehet.

10 túlzás. Meg fölösleges is.

Meg 10-et egymáshoz beállítani se egyszerű, be is kell nyúlni, hozzá kell férni a szintezésnél!

Mert ott kell beszintezni, ahol véglegesen lesz.

2017. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor lehet maradok a 8-nál hogy minden lap alá kettő és akkor nyugodt a lelkem. Honnan tudom ha esetleg egy láb nem megfelelően érintkezik a talajjal? Nem szinteztem még bútort és nem szeretném elrontani.
2017. máj. 12. 20:19
 8/14 Salx Narval ***** válasza:
Egy vízszintmérőre lesz szükséged ahhoz, hogy pontosan beállíthasd. Ezek a gyári lábak általában a helyükön állíthatóak van amelyik kézzel forgatható van amelyikhez szerszám kell. Úgy érdemes csinálni, hogy kopra betekered az összes lábat és felállítod a szekrényt, ha valamelyik lábat fogatni tudod akkor az nyilván nem ér a talajhoz. Értelem szerűen addig kell tekerni amíg az összes láb meg nem szorul. Ha stabilan áll akkor jöhet a vízszintezés, ráteszed a vízszintmérőt a bútor tetejére és először a hosszabbik oldalt állítsd be, a négy szélső lábat kell beállítani, addig tekered a két szélső lábat amíg a vízszintjelző jó pozícióba nem áll. Ezután a rövid oldalt kell vízszintezni, vagyis, hogy előre ill hátra nem dől e, itt ugyanúgy a szélső négy lábat kell állítani az-az valamelyik kettőt, mármint ha kell. Ha megvan akkor fixen áll a bútorod négy lábon, nincs más dogod mit ,hogy a többi lábat addig tekered amíg fel nem fekszik mindegyik a talajon. Nehezebb jól értelmezhetően leírni mint megcsinálni de remélem azért érthető.:D Jó munkát.
2017. máj. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ez a tv állvány amire kerül majd egy szekrénysor eleme, és a szekrénysor tetejéhez vettünk magasító szekrény elemeket. Ezekre nem volt felszerelve a gyári láb hanem hozzá adták, úgyhogy most van gyári lábból 5x4 db-om amikkel dolgozhatok. Ma már megnéztem a működésüket is hogyan szerelhetőek be. Viszont őket a hogy a bútor alá kerülnek felülről, a bútorlap felső részéről kell csavarozni és állítani, így nem kerülhetnek közvetlen a két középső függőleges bútorlap alá csak mellette kb 1-2 centivel. Ez nem nagy baj stabilitás szempontjából? Érdemes lenne akkor a közepére még két lábat tenni pluszban? Nem szeretnék kockáztatni vele.
2017. máj. 13. 13:24
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
És mi van ha egyáltalán nem teszel lábakat úgy értem, hogy a meglévőket is leveszed és akkor a teljes felületre nehezedhet a súly. A bútor alá is tehetsz polifoamot ha nem szőnyegen lenne.
2017. máj. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!