Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalat vagy hörcsögöt éri...

Aranyhalat vagy hörcsögöt éri még jobban tenyészteni?

Figyelt kérdés
Egy kis zsebpénzre gondoltam.

2017. máj. 12. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Aranyhal tenyésztéséhez kevés vagy, sztem hörcsöghöz is , terjessz szórólapot , Miss kocsit , van már mindenféle diákmunka, azzal tuti fogsz keresni , alkatrészt és ők szinte biztos h nem.
2017. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Aranyhal nagyon macerás.

Sok idő mire ivarérett lesz, alsó hangon 400 L akvárium kell nekik, nehéz őket tartani, de ívásra sem könnyű rávenni.

Hörcsöghöz nem tudok hozzászólni.

2017. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
* moss
2017. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Én is vagy 3 nyáron melóztam, nem szégyen az.
2017. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
* állattenyésztésből szinte biztos ,h nem...
2017. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyiket se. De ha lebeszélhetetlen vagy, és tényleg ilyen khm... módon akarsz zsebpénzt szerezni, akkor aranyhalat. A hörcsögök tenyésztéséhez gyakorlat kell, mert gondolom nincs 2 külön ketreced a hím és a nőstény hörcsögnek, hogy ne folyamatosan gyártsák a kicsiket. Na meg mikor lesznek tenyészérettek (nem ivarérettek!!!)


Szerintem sétáltass kutyákat, hordj újságot,szórólapozz vagy ilyesmi. Értelmesebb dolog mint szaporítani és halálba küldeni hörcsögöket.

2017. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha panelba akarod akkor hörcsög ha van tavatok vagy hatalmas majd 1000l es akvárium akkor hal.Számold ki.A hörcsög évente mennyit fial.Esetleg ha több anyád van (hörcsög) :D.Meg a halak mennyit évente.Ők ugye csak tavasszal de akkor nagyon sokat.Viszont több ideig nőnek és olcsóbban tudod eladni.Mindent egybe véve (azt is amit nem írtam le) szerintem a hörcsög.A fiatal kislányok meg vannak bolondulva a szőrmókokért.
2017. máj. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is lebeszélnélek róla, szerintem te nem gondoltad át mivel jár egy ilyen munka, mármint, hogy kézzel fogható eredménye is legyen. A tenyésztés csak az egyik része a dolognak, el is kell tudni adni és mit csinálsz azokkal az állatokkal ami a nyakadon marad. Én még ingyen sem tudtam elpasszolni az összes hörcsögöt, persze lehet, hogy te ügyesebb vagy. Néha van afrikai sügér szaporulatom, örülök, hogy halkaját vagy lötyiket kapok érte.:D Az aranyhal olyan mint a kismacska, ingyen osztogatják. Ahhoz viszont, hogy különleges példányokat tenyéssz, vagy szaporíts óriási beruházás, nagy szaktudás és kapcsolatok is kellenek, mármint az értékesítésükhöz. Abból, hogy otthon vacakolsz velük mint én semmi nem lesz elhiheted, ez csak hobbi, néha-néha hoznak valamit de többnyire a saját fenntartásukat sem fedezi a szaporulat, persze nálam nem is ez a cél. Tegyél egy próbakört csak így állatok nélkül és tudakold meg mennyit vennének tőled havi szinten ha folyamatosan tudnál szállítani.
2017. máj. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:

Hörcsögtenyésztés. Az egy heti alom alájuk minimum 300 Ft, de inkább 400. Emellé még esznek is. Egy aranyhörcsögöt jó, ha 1000 Ft-ért eladnak az állatkereskedésben. Ha megtörténik a csoda, és átveszik tőled és fizetnek is úgy, hogy nem adsz számlát, akkor is jó, ha az eladási ár harmadát megkapod. Szóval keresel 300 Ft-ot egy kishörcsögön. Ha kiszámolod, mennyi ideig tart egy almot felnevelni meg beleveszed a szűlők tartását két alom között, akkor még te fizetsz rá a dologra. Ha meg úgy képzeled, hogy majd te hirdeted és adod el őket, akkor számolj vele, hogy a kicsik egy része örökre a nyakadon marad, és fizetheted az ő tartási költségeiket is. Szóval eredendően hülye ötlet hörcsögökből zsebpénzre várni.


Az aranyhal akváriumban tartva még rosszabb. Kerti tóban még lehetséges vele minimálisan keresni, de ezt is csak akkor, ha jó kapcsolataid vannak. Szóval én is azt mondom, hogy inkább keress diákmunkát. Két napnyi béred több lesz, mint amit egy év alatt szereznél egy egész tó aranyhalszaporulatával.

2017. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én mindenkit le szoktam erről beszélni. Nem éri meg.

Egy hörcsögöt el tudsz adni kb 1000 forintért.

Egy aranyhalat 500 forintért ha mázlid van.

Ez így nem hangzik még mindig rosszul egy diáknak biztosan, de ha utána számolsz, hogy mennyibe kerülne megvenni a felszereléseket és a szülőket és mennyi alom lehetne, a kicsiket meddig kell etetni stb, bőven ráfizetéses dolog a hörcsögtenyésztés és ez a halas dolog is.Semmit nem keresnél vele, csak kiadás lenne sok. Hidd el nekem.

Ismerek több kisállat tenyésztőt is(nem szaporítók). Felnőtt, dolgozó emberek, akiknek egyfajta hobbi a tenyésztés. Nem keresnek vele konkrétan pénzt, amennyiért el is viszik a kölyköket, azt vissza kell 'forgatni' tápba, alomba, felszerelésekre.


A halas részre visszatérve. Egy aranyhal sem fog szaporodni mostoha körülmények között. Több száz literes akvárium fog kelleni és bivaly erős külső szűrő.Ez a kettő együtt kijön kb 100 ezerből..És akkor még nincs világítás és nem ettek semmit..

Nem fognak szaporodni egy 50 literes aksiban egy belső szűrővel..Előbb döglenek meg ammónia mérgezésben..

Ha mindenképp halak, akkor inkább indíts be egy akváriumot és vegyél bele kb guppikat. Ők szaporodni fognak garantáltan , kb annyi dolgod van, hogy a kicsiket kivedd és felneveld őket külön.Guppit kb 100-150 forintért el tudsz adni így háznál. (Tudom, hogy kereskedésben drágább).

Ha mondjuk egy hónapban születik 20 guppid, azt már kb 2-3 ezerért el fogod tudni adni.

De így sem nyereséges az elején, mert ugye meg kell venni az aksit, a felszereléseket, a kaját és magát a guppikat is az elején.

Én valami más módot ajánlanék pénz keresésre.MÉg kb azoknak sem éri meg a tenyésztés, akik több száz ezerért adnak el pl kutyakölyköket. Ha tisztességesen akarod csinálni,akkor nem lesz rajta haszon, legyen bármilyen állatról is szó.

Ha nem érdekelnek a szülők és a kicsik egészsége, jó léte akkor persze meg lehet csinálni a hörcsögszaporítást is két 30 literes akváriumban , semmi felszereléssel és a legolcsóbb táppal..De kérdés, hogy megéri -e tönkretenni az életüket azért a minimális haszonért.

Ha tenyésztő akaránál lenni,akkor neked is példát kéne mutatni és jó helyen, jó koszton tartani az állatokat.És tényleg az ő érdeküket nézni, kivárni az időt az ellések között és egy idős állatot nem tenyészteni tovább, az ő érdekében.

2017. máj. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!