Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim Aquacompact 60 külső...

Eheim Aquacompact 60 külső szűrő megfelel egy 40 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Vagy jobban járok ebben az árban egy belsővel? Az akváriumot csak csigák lakják.
2017. máj. 16. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ideális.


A belső szűrőkkel nekem az a bajom, hogy kicsi a szűrő felülete, kevés baci tud megtelepedni rajta. A külső szűrők nagy felületen, biztosítanak otthont a lebontóbaciknak.


Viszont csigák mellé, ha csak csigáid vannak, akár még egy szivacs szűrő is ideálisnak mondható. Neked kell eldöntened, mennyit akarsz áldozni a csigákra.

2017. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából egy kis gagyi belső szűrő van már nekik, de szerintem az max csak arra jó, hogy mozgassa a vizet. Van még pár növény is azért, szóval jó lenne egy kis biológiai szűrés. :)
2017. máj. 16. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod :) Én a külső szűrő mellett csak érvelni tudok, én is azt választanám.
2017. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben az árban nyilván nem jársz jobban egy belsővel.

Ha már ennyit rászánsz, akkor az legyen külső.

Jobban akkor járnál a belsővel (anyagilag) ha 1/3-át költenéd rá. Pár csigának egy nagyobbacska belső is elég.


Viszont ha a mostani belsőben a szivacsot jó ritkára cseréled, hogy tudja mozgatni a vizet, és hozzáteszed ezt a külsőt, akkor a 2 együtt már egy 60-70 literes akváriumot is megszűr, kisebb testű, nem nagy létszámú hallal, ha esetleg a jövőben ilyen irányban akarnál fejleszteni.

2017. máj. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!