Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt kiegészíthetem vele?

Ezt kiegészíthetem vele?

Figyelt kérdés
Akvarisztikai oldalról rendelt 1-2 mm-es kvarchomokot "feldúsíthatom" ezzel? [link] Egyedül ezt találom, ami kvarchomok, nem tudom mekkora a szemcsemérete. Az a helyzet hogy kevesebbet rendeltem mint amire hittem, hogy elég lesz de utánarendelni már nem szeretnék, viszont ha ebből hozzáraknék az megállná a helyét az akváriumban? Vagy ez nem jó? Nálunk az állatkereskedésben csak márványzúzalék és por finomságú fekete homok van arany áron, úgyhogy arról lemondanék.

2017. máj. 16. 16:21
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Ezek elég durva szürke színű homokok, ha nem fehér homokot rendeltél akkor gondolom a szín nem számít, vagyis keverhető. Savpróbát viszont feltétlenül csinálj mert akár meszes is lehet. Ha nem pezseg akkor jól kimosod és mehet az akváriumba.
2017. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindenképpen fogok akkor, köszönöm szépen!

Az is megfordult a fejemben, hogy van egy nagy adag sóder az udvarban, és abból szitálhatnék 1-3 mm nagyságú apró kavicsokat, az is használható ugyanilyen savpróba után?

Egyébként ilyen "vegyes" világos-drapp színű amit rendeltem, a legváltozatosabb színeltérésekkel szóval könnyen vegyíthetek bele mást.

2017. máj. 16. 20:41
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Persze, egy alapos tisztítás után az is használható. Én is a TÜZÉP telepről és egy szemcseszoró üzemből szereztem be a talajnak és dekorációnak való cuccokat.
2017. máj. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Detto ilyen van akváriumomban és nagyon megvagyok vele elégedve, illetve tetszik is.
2017. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!