Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudhatok a bohóchal...

Mit tudhatok a bohóchal tartásáról?

Figyelt kérdés

Bóhochalat szeretnék, viszont pár kérdésre választ keresek.

-Az akváriumban elélne édes vízben? Tudom,hogy tengeri halak, ha sós vízben kell tartani, azt honnan szerezhetek?

-Tengeri rózsát hol tudok beszerezni és mennyibe kerül?

-Egy halat lehet tartni?


Elsősorban tapasztaltaktól várom a válaszokat



2017. máj. 22. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy viccet sem fog mondani!!

Édes vízben???

2017. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem él el édes vízben, sós vízben kell tartani. Sós vizet só és édesvíz keverésével tudsz csinálni. Árulnak direkt akváriumhoz való sót. Mivel a csapvizünk elég foszfátos, ezért nem ajánlatos direkt csapvízzel kikeverni a vizet, jó ha van egy RO készüléked, amivel tudsz csinálni tiszta vizet, hacsak nem akarsz folyton halasboltba járni és venni kannában a vizet. A párolgásra is gondolnod kell, hiszen azt muszáj vagy édesvízzel pótolni, szóval nem nagyon tudod kikerülni a megvásárlását.

Ahol kapsz bohóchalat, ott jó eséllyel kapsz tengeri rózsát is (anemónát), nyilván egy felszereltebb halasboltban. Míg a bohóchal a tengeri halak között viszonylag szívós állat, az anemóna igen csak kényes, kezdőnek nem ajánlanám. Én egy 10 éve ugyan abbahagytam a tengerizést, de akkor is 15 ezer körül voltak, azóta csak drágább lehet.

Lehet egy halat tartani, de minek? Ha már felszerelsz egy tengeri akváriumot rendesen (egy kisebb vagyonért), akkor miért csak egy halat tartanál benne? Ők is jobban érzik magukat társaságban.

2017. máj. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

ha nem akarod, hogy szenvedjen, akkor inkább tegyél le róla:

-tengeri akvárium kell neki

-a tengeri akváriumba komplett, működő tengeri ökoszisztéma, tehát nem csak 1 db tengeri rózsa, hanem sokféle növény és egyéb állat, rákok, csigák, más tengeri halak

-mindez + a halaknak egy tengeri léptékű szabad vízterület az ideális körülményekhez, együttesen minimum szobányi méretű akváriumot feltételez

-ha nem vagy unatkozó milliomos, akkor inkább nézd meg a Némó nyomábant, vagy menj el a budapesti Campona vízi világát megnézni, de a bohóchal tartásról inkább mondj le...

2017. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez az én 60 literes nano tengerim. Két bohóchallal, immár 8 hónapja. Maga az akvárium másfél éve üzemel. Bíborrózsák, Xenia korall, gombakorall (ez egy kőkorall), narancssárga lábú remeterák és egy Wundermanni garnéla, az üvegrózsák ellen.


A tengeri akvarisztika az HATALMAS nagy macera! Nekem ez a 60 lityós aksim már jó sok pénzemben van.


Sószintet, nitrátot, foszfátot, kH-t, pH-t, magnéziumot, kalciumot, jódot, stronciumot mérni gyakran. Egy darab teszt 5ezer forint. (és akkor még az ammónia, nitrit teszt). Kell egy RO-készülék, a vízlágyításhoz, de ahhoz meg kell egy TDS-mérő, mérni a vízvezetőképességet, hogy valóban lágyvizet csinál-e az ozmó. Ha nem akkor cserélni a cuccban a szűrőbetéteket.


Nem beszélve a fehérjelehabzóról. Nekem még van mellette egy külső szűrő is. Nem mindegy a világítás sem. Ugye a koralloknak kékfény is kell. Kellenek nitrifikáló baktérium törzsek, amiket be kell oltani a korallzúzalékos aljzatba. Kell élőkő is. Áramoltató is kell. Planktonok is. Én speciel artémiát (sórákot) is keltetek.


Az egész egy kőkemény mikrobiológia. Qrva nagy macera az egész. Mondjuk majd akarok egy 350 literes tengeri aksit, még az idén.


Valóban nem elég egy bohóchalas akváriumba szimplán egy pár bohóchal + az anemónája. Egy tengeri ököszisztémát nagyon nehéz összehozni. A vízcsere is macerásabb.


Nekem szerencsére jól működik a nano tengerim. De Kérdező Te ne kezdj ilyennel. Nekem előtte évekig volt egy 200 literes tengerim, afféle tanuló akváriumom.


Tengeri akváriumot olyan akarjon, aki bevállalja a nagy macerát + az édesvízi akvarisztikában is már elég tapasztalata. Pl: Ne akarjon zoanthusokat tartani olyan, aki együtt tart 6 aranyhalat és 5 vitorláshalat egy 60 literes akváriumban szűrő nélkül.


(Anno dolgoztam kb. 1 évet díszállatkereskedésben eladóként, többször fogtam a fejemet, hogy mennyi hülye haltartó emberke van. :D )

2017. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sárkány!

Jó kis aksid van! A nano tengeri ezerszer bonyodalmasabb, mint mondjuk egy 250 literes tengeri. Belső lehabzót és külső szűrőt használsz?

2017. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen egy Resun belső lehabzóm van és egy olyan külső szűrőm, amit lehet akasztós szűrőként is használni. (Én akasztós "üzemmódban" használom)

Ez a típus:

[link]


Jó kis szűrő, a lehabzóval együtt jó páros. A vízem rendben van mindig.

2017. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%
kérdező te beteg vagy...
2017. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!