Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg a halam? Mi lehet a...

Zsofikaaa88 kérdése:

Beteg a halam? Mi lehet a baja és hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete furcsán viselkedik az alig pár hónapja nálam lakó fiú, sziámi harcos halam (betta). A tartási körülményekkel tisztában vagyunk, nagy akváriuma van, semmiképpen sem gömb, és a víz-hőmérsékletre is ügyelünk. Volt, hogy nem fűtött a melegítője, de akkor utántöltött meleg vízzel pótoltuk. Most azonban lassan egy hete a következőket csinálja: keveset eszik, még a kedvencéből is, sokat "pihen", elbújik, és csak "ül". De amikor nem pihenget, akkor úszik is, de olyan mintha alig lenne ereje.. Mit tehetnénk érte? Nagyon szeretjük, semmiképp nem akarjuk se, hogy elpusztuljon, sem pedig, hogy rosszul érezze magát. Köszi ha tudtok segíteni ötletekkel, tapasztalatokkal.
2017. máj. 22. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

"Volt, hogy nem fűtött a melegítője,de akkor utántöltött meleg vízzel pótoltuk" Ez komoly? :D téged se az eszedért fognak elvenni Zsófika.. :DDD

Simán megfázhatott, a gyors hőmérséklet ingadozás is árthatott neki.

Plusz a tartási körülmények se lehetnek optimálisak, mind1 ,h szted az vagy sem.

mekkora akvárium? hány fokos a víz? le van-e fedve? Mivel eteted? Milyen szűrő? ezerszer leírtam már, h bettás akváriumba nulla áramlás kell, simán bujkálhat a nagy áramlás miatt is...

amíg ezeket nem írod le addig senki se fog tudni segíteni Zsó/fikaaa :PPP (az orrod azért töröld meg :PP )

2017. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vicceskedő kommenthuszárok kíméljenek :) Mint feljebb leírtam, a tartási körülmények megfelelőek, és nyilván mikor vasárnap elromlott a fűtője, nem hagytuk kihűlni a vízet.. ezért öntöttünk bele meleget is. Ez (nyilvánvalóan) nem azt jelenti, hogy forró vizet zúdítottam bele az akváriumba, tökfej. Továbbra is várom az értelmes hozzászólókat, akik segíteni akarnak!
2017. máj. 22. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

ha ezekre nem válaszolsz cicus akkor senki se fog tudni segíteni ,ha megsértődsz ha nem...


mekkora akvárium? hány fokos a víz? le van-e fedve? Mivel eteted? Milyen szűrő? ezerszer leírtam már, h bettás akváriumba nulla áramlás kell, simán bujkálhat a nagy áramlás miatt is...

2017. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
és vízcsere?
2017. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Üssünk meg egy normális hangnemet, ha kérhetem.
2017. máj. 22. 12:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg úgy van ahogy írva vagyon. Nehéz segíteni úgy ha csak annyit tudunk amit elárulsz. Ha nem valami behurcolt fertőzés és nem megfázás, akkor a tartási körülmények körül keresendő a hiba. Tehát tényleg jó lenne ha segítenél, hogy esetleg segíthessünk.
2017. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez az oldal azért van, hogy segítsenek neked és ha a tartási körülményeket kérdezik nem azért kérdezik, mert csak na. Ez egy fontos dolog a diagnózis felállításában, és nem elég annyi hogy "jók a körülmények". A boltban is azt mondják hogy jó a bettának 10 liter szűrő nélkül... mégse jó hiába mondják.

Egyébként nagyon hajaz a megfázásra, ha nincs letakarva az akvárium akkor nem csak a víztől, de egy hidegebb levegőtől is megfázhatott, mert légköri oxigént is képesek felvenni a belei. Itt egy kis olvasnivaló róla: [link]


De tényleg azzal segítenél a legtöbbet ha megválaszolnád a fent leírt kérdéseket, többet tudnánk mondani.

2017. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megfelelő szűréssel 30 literes az aksi minimum és takarva van, a fűtés 28 fok körüli, a heti vízcsere 30% os, változatosan etetsz. Az akvárium üres járatása is megvolt, a szűrő tisztítása nem csapvízben történik, akkor ideálisak a körülmények.

Ha ezek a feltételek nem adottak, jönnek a betegségek.

2017. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagy akvárium, szűrő, változatos etetés, 24-28 hőfok, ahogy meg vagyon írva, le van takarva, lámpája is van a növények miatt. Többet nem tudok mondani. Ennyi tudok én is.
2017. máj. 24. 13:10
 10/12 A kérdező kommentje:
Az oldal meg valóban segítésre van, ezért is írtam, de az álarcos huszárkodás, faszporszívózás és a "cicusozás" nem tartozik a segítség témakörbe, akárhogyis nézem..
2017. máj. 24. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!