Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfelelő lehet a társítás?

Megfelelő lehet a társítás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biztos magamban, hogy jól tervezem az akváriumomba a halak társítását, ezért előre gondolkozva inkább kérdezek.

200 liter, 100 x 40 alapterület, szeretnék egy kb 7-8 fős csapat corydorast és 3-5 db párduccsíkot fenéklakóknak. Jól be van növényesítve és sok bújóhely van, később bekerül még több szőlőtőke is ha készek lesznek. Finom szemű aljzat van kerek szemcsékkel, nem bántja sem a bajszukat se a testüket az éle.


Rajhalakat szeretnék tartani, 8-10 db szumátrai díszmárnát és 7-8 zebradániót. Ahogy utánanéztem a fajoknak az igényeik nagyjából megegyeznek és méretben sem térnek el nagyon egymástól.


A kérdésem az lenne hogy ennyi halat elbír az akvárium? És jó ez a társítás vagy esetleg valaki kilóg belőle? Külső szűrő van, Atman EF-3.

És a telepítés jó lehet úgy, hogy először hozom a fenéklakókat, rá egy hétre mondjuk a márnákat és végül a dániókat?



2017. máj. 28. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Sok.

Külső szűrő ide vagy oda, ez nagyon leterhelt akvárium lenne.

Nem föltétlenül a létszám miatt, hanem inkább a halak mérete miatt.

Egy szumi 6-7 cm-esre megnő. Erőteljes, robosztus testfelépítésű hal, sokat eszik sokat ürít, 10 szumira 100 liter vizet lazán rá kell számolni.

A kuli-kulival majdnem ugyanez a helyzet, csak ő nem széltében nagy, hanem hosszában. Egy 10 centis halról beszélünk, ugyanúgy rá kell számolni halanként minimum 10 liter, mint a szumira.


Ennek ellenére ha csökkenteni kéne a halak mennyiségét, én pont a senkit se zavaró cory-val kezdeném, őket úgy ahogy van elfelejteném, mivel ha valakik kilógnak a sorból, akkor ők azok.

(És nem azért, mert a másik 3 csíkos! :))


Ja, és a márnákat hagynám utoljára.

2017. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából a corykat nagyon szeretem, őket mindenképpen meg szeretném tartani. Mellettük volt elképzelésem a párduccsík, de ha ők is ennyire terhelik a vizet inkább őket hagynám ki. (Arról nem is beszélve hogy velük amúgy is volt egy ilyen kételyem hogy mivel teljesen elássák magukat lehet hogy a végére csakis lebegő növényeim maradnának.)


A márnákat telepítem akkor utoljára. Igazából akkor döntöttem úgy hogy két csapathalat vegyítsek, amikor beletörődtem hogy az általam kiszemelt szumik csipkedni fogják a kiszemelt gurámi párt amit a dániók helyett képzeltem el, így inkább gondoltam a két pörgős rajhal társítására.


Lehet úgy csinálom akkor hogy 8 cory, 8 szumátrai és 8 zebradánió. Ők is túlzottan terhelnék még a vizet?

2017. máj. 28. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, ha csak ez a 3 faj lesz, akkor pl szumi + zebrából mehet 10 10 is.


Azért jobb 10 szumiból, mert nem olyan egyöntetű a viselkedése a különböző nemeknek, mint pl a dánióknál, jobban elkülönül, jobban üldözik egymást, és a figyelem megoszlása miatt, jobb ha mindkét nemből több van. És erre 200 liter teljesen alkalmas.


Ha mindenből csak 8 lesz, vagy mondjuk coryból csak 6, akkor esetleg a gurámi pár helyett alkalmasabb lenne mondjuk egy ramirezi pár.

(bár ők annyira nem tolerálják a kemény vizet, mint a többi, de tény, hogy tartanak csapvízben is ramikat.)

2017. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gurámi mellé meg inkább vörös márna jó.

(Nem rózsa márna, az 10 centis, a vörös meg kb neon méret. És az alsó harmadban úszik, a gurámik meg inkább a felső harmadban)

2017. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ramirezit nem tudok beszerezni, pedig mutatós kis halacska. Nagyon örülnék egyébként ha lenne 1-2 nagyobb hal ami összeegyeztethető velük (mint amilyen a gurámi vagy a ramirezi lett volna) de egyenlőre még nem találtam olyat. Gondolkoztam a sziámi harcoshal hímben ha találnék megfelelőt, de azt is ugyanúgy megcsipkednék és nem lenne jó vége.
2017. máj. 28. 19:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Az hogy a boltban nincs, nem jelenti azt, hogy a boltos beszállítója se tud szerezni. Kérdezz rá, hátha tud neked hozni.


A hátránya, hogy ha csak 1 párt hoz, és az beteges, vagy nem tetszik, és nem akarod megvenni, az kellemetlen szitu.

2017. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!