Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törött agyagcserép alkalmazhat...

Törött agyagcserép alkalmazható bujkálóként?

Figyelt kérdés
Van pár törött régi agyagcserepünk és felmerült bennem a kérdés, hogy be lehet-e rakni az akváriumba a halaknak fedezék és bújóhelyként. Nagyon kevés számomra megfelelő bolti bujkálót találok és nem tetszik egyik se igazán, amíg meg nem találok valami jót ez is megtehetné, hiszen azok is agyagból vannak ha jól tudom.

2017. máj. 30. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
A törést csiszolópapírral dolgozd meg, hogy ne legyen éles, utána ha tiszta, mehet a halakhoz.
2017. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem másfél éve van benn egy fél agyagcserép az akváriumban, és a halaknak semmi baja nem lett tőle.

Előtte pár napig egy vödörben váltott vízben áztattam, és párszor megsikáltam egy tiszta körömkefével, de lehet, hogy túlparáztam.

Mondjuk azt nem tudom, hogy ha használt cserép volt, akkor a növényre vagy földjébe nem kerülhetett-e olyasmi, ami beivódott a porózus agyagcserép pórusaiba, és kioldódik a vízben. Gondolok pl. arra, hogy nekem a rózsáim betetvesedtek, és pont ma fújtam le őket tetűirtó permetszerrel. Biztos, hogy került a cserepükre is belőle.

2017. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!