Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy víztömeg esetén hogy...

Nagy víztömeg esetén hogy oldjátok meg a heti-kétheti 20-30%-os vízcserét?

Figyelt kérdés

Ha jól számoltam nettó víztömeg alapján 45 litert kéne cseréljek hetente vagy kéthetente az akváriumban. Húsz literes vödörből van kettő, régi akváriumnál úgy csináltam hogy egyikbe ment a koszos víz, másikban állt a tiszta így pont ugyanannyi vizet tudtam cserélni mint amennyi félre lett téve állni.


Az álló víz így is útban van sokszor így nehézkes lenne megoldani több vödörnyi állóvíz elhelyezését. Tudom hogy vannak víz előkészítő szerek, de nem szeretném őket használni csak vészhelyzetben, amikor sos-ben kellene a cserevíz.


Arra gondoltam, hogy mi lenne ha úgy oldanám meg ekkora vízmennyiség cseréjét, hogy egyik nap cserélek húsz liter vizet, félrerakok állni megint ennyit, és azt következő nap cserélem, így gyakorlatilag két nap alatt végzem el az egész vízcserét. Mennyire reális elképzelés ez? Vagy így nem lehet? Ti hogy oldjátok meg?



2017. jún. 5. 00:06
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha így megtudod oldani akkor tedd így, nem törvényszerű, hogy egyszerre kell lecserélni 30%-ot. A halak szempontjából még jobb is ha a részleges vízcserét 2-3 részre elosztva végzed, és nem egyszerre, lényeg, hogy meglegyen a szükséges mennyiség adott időn belül. Én sem egyszerre rántok le 100-liter vizet, már csak azért sem mert 60 literes a tároló tartályom.:D A levett vizet sem öntöm a lefolyóba, az egy udvari esőgyűjtőbe kerül öntözővíznek, így hasznosul tovább.
2017. jún. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is pont ugyanígy vagyok vele, hogy a levett vödör vízzel locsolok, ezért is kell arra plusz vödör hogy addig tudjam tárolni a vizet míg este el nem locsolom. Köszönöm a tanácsot, akkor ezt így fogom csinálni, így a lelkem is sokkal nyugodtabb hogy megvan a megfelelő vízcsere de mégsem áll 10 vödör a lakásban! :)
2017. jún. 5. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:

vízelőkészítő, nem kell várni így semmit. a pihentetéssel mellesleg a nehézfémek nem távoznak. pl;vas


ha nem szeretnéd használni őket akkor vegyél egy hordót.

2017. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam van 4 db 30 literes meg egy 120 literes hordó. Az egyik kicsibe engedem le a vizet akár többször is, a többiből meg visszatöltöm. A 120-ast csak nagyon ritkán használom.

Ha nem a pincében lenne az RO készülék, és nem onnan kellene felcipelnem a lágy vizet, hanem simán csak csapvizeznék, akkor nem hordóznék, hanem egyből slaggal tölteném fel az akváriumot a hálózatról, egy kis C vitaminnal meg semlegesíteném a klórt. De lehet még azt se, mert szerencsére nálunk sosincs klórszaga a víznek.

2017. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Nálam pontosan így működik csak a vízhálózat és az akvárium között van egy 60-literes tartály is aktívszenes, mostanában faszenes ( bambusz) szűrővel. A tartály régebben vízlágyítási célokat is betöltött, ha nem kell lágyítani a vizet akkor igazából szükségtelen bár nem árt ha van 60 liternyi szűrt víz így gyorsabban megoldható a vízcsere. C vitamint én is szoktam néha tolni igaz, hogy nem klórtalanítási szándékkal.
2017. jún. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!