Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sziámi harcoshal (betta)...

A sziámi harcoshal (betta) milyen halakkal társítható?

Figyelt kérdés

Továbbá az is érdekelne, hogy milyen típusú műnövények, esetleg élőnövényeket érdemes neki berakni?

Milyen típusú talaj ajánlott?


Ezek a kérdések a társítandó halakra is vonatkoznak. :)



2017. jún. 6. 21:58
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mekkora helyen, azért ez fontos lenne tudni. Közepes méretű és azonos igényű békés rajhalakkal társítanám. Műnövényt és műtárgyakat ne használj lehetőleg. Én májmohát, érdes tócsagazt és tüskéshínárt tennék felülre és középre az alsó részre jávai, vagy karácsony mohát és jávai páfrányt. Talajnak durva homokot, vagy 1-3 mm szemcsenagyságú folyami sódert használnék.
2017. jún. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
legfőképp semmivel márt állóvizekben él.
2017. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Méretet azért nem írtam, mert még én se tudom pontosan, hogy mekkora lesz az akvárium, mert még nem szereztem be.

De emiatt úgy is szívesen fogadok véleményt, hogy "Ha x liter lenne, akkor...". Mèg ki kell találnom, hogy hova szeretném rakni. :)


Első válaszoló: Köszönöm a válaszodat, de esetleges mondanál nekem halfajokat is? Meg algázónak milyen hal társítható hozzá?

2017. jún. 7. 15:41
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kis és közepes méretű razbórák pl ékfoltos, sziámi esetleg csíkfélék, törpe szívóharcsák. Feltétlen olvasd el a kiválasztott halak igényeit és aszerint válasz akváriumméretet. Neked kis és közepes méretű békés rajhalak kellenek lassú folyású, vagy álló vízből valók, 26-28 fokot kedvelők és lehetőség szerint Ázsiából valók. 100-liter alatt ne nagyon gondolkodj ha többféle halat akarsz a betta mellé.
2017. jún. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Neonhalak és zebradániók mehetnek mellé nyugodtan. Azokkal elvan. Növényből ajánlom a kongói lándzsafüvet(Anubias congensis)és a bleher kardfüvet(Echinodorus bleheri). Árnyékos helyeket és világítást egyaránt kedvelnek.
2018. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: de mehet még törpe páncélosharcsa(legalább hármat vegyél, csoportba szeretnek lenni; mindenevők)és törpe szívóharcsa(ez elsősorban algát eszik, egyedül is elvan)
2018. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!