Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az akvárium szettekről?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2017. jún. 9. 05:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Kifejezetten a világítás lenne az, ami érdekelne.
2017. jún. 9. 05:22
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Az első 2 ugyanaz a világítás, (az elsőnél a szűrő jobb) 9 watt kompakt fénycső. Anubias meg gömbmoha megél alatta.


A 3. ledes, ami technológiailag jobb, de 2,2 watt az kb hangulatvilágítás , gyengébb, mint a 9 watt kompakt fénycső.

2017. jún. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Valóban, mohák, páfrányok és gömbalgákon kívül más növényeknek gyenge mindegyik világítása. a 9w-os kompaktból 2db simám mehetne mindegyikbe, a led-ből talán 3db is kevés lenne.
2017. jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Halak számára nagyon kis űrtartalom. A világítás megfelelőségét az aljzat fényvisszaverő képessége erősen befolyásolja.
2017. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha figyelek arra, hogy az új izzó legalább 6000K-es legyen, akkor rakhatok bele hagyományos izzót is?
2017. jún. 9. 13:07
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem hiszem.


Több okból.


1: Az energiatakarékos pont attól az, hogy a felvett energia nagyobb részéből lesz fény, és kisebb részéből hő.

Ezért az erre tervezett dolgokat nem is csinálják olyan hőre ellenállónak, mint a hagyományos izzóékat.


9 wattos energiatakarékosat legalább 40 wattos hagyományossal lehetne kiváltani, ami sokkal több hőt termel.


2: A leírásban szereplő energiatakarékos "izzó" kb 99,9 %, hogy csapos foglalatú kompakt fénycső, csapos foglalattal meg nem létezik hagyományos izzó.


3: Így is kevés fényt ad le a gyári, miért cserélnéd hagyományosra, aminek kb 1/6-a a hatásfoka?


4: Csak a teljesség kedvéért, linkelj már légyszi, (vagy tölts fel egy képet, vagy műszaki dokumentumot) olyan hagyományos izzóról, ami 6000 K! Én nem tudtam, hogy létezik ilyen, és mivel egyre inkább leállnak a gyártásával, nem is igen fognak ilyet fejleszteni.

2017. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló:

Akkor inkább úgy kérdezném, hogy letudnám valószínűleg cserélni egy olyan belevaló izzóra, ami legalább 6000K-es?

2017. jún. 9. 15:05
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg igen. Nem biztos.


Általában sima foglalat, meg fényforrás, és ha kiég, cserélhető, gond nélkül.

De láttam már olyan tetőt (talán aquael gyártmány volt) amibe hiába sima fényforrás volt, bele volt hegesztve a foglalatba, valami érthetetlen okból.

Úgyhogy vannak ilyen agyament dolgok néha.


Hívd fel a boltot, kérdezd meg. De amúgy simán esélyes, hogy alapból olyan van benne.

2017. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

(nem kötekedésből, csak hogy tisztába tegyük, azt viszont ne hívd izzónak, mert nem izzik. Égő. Szerintem ilyen:

[link]

2017. jún. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Biztosan letudod cserélni egy 18-20W kompakt fénycsőre ami 6500K csak meg kell nézni milyen a foglalata és, hogy a tetőben elférne e egy valószínűleg a mostaninál nagyobb cső. A hagyományos izzók max 3000-K tudnak én sem láttam még magasabb Kelvinszámút. Kompakt csöveket gyártanak normál foglathoz is. Meg kell nézni ezt a tetőt és csövet így látatlanban nem lehet megmondani mit lehetne tenni.
2017. jún. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!