Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halhatak meg a törpe...

Miért halhatak meg a törpe szívó harcsáim?

Figyelt kérdés
35 literes az akvárium 2 guppy és 2 törpe szívósharcsa volt benne tök szépen meg is voltak fél évig majd vettem még 1 guppyt 3 nap karanténba raktam majd este be az akvába. Rá 2 napra elpusztult mind 2 páncélos szívó harcsám ez 2 hete volt a guppyk rendben vannak.Lehet egyszerűen megőlte őket az új hím? A társaival is agresszív. Nem merek most ujjakat venni.
2017. jún. 12. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
A három nap karantén kevés volt, inkább három hét kellett volna neki. Ezt így nehéz megmondani, nem produkáltak semmilyen jelet előtte?
2017. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
Csak találgatni tudok, tippem a stressz amit talán a gyér növényzet és esetleg a gyenge szűrés válthatott ki, ehhez társulhatott az új hal agresszívebb viselkedése, ami már sok volt nekik. 2 nap alatt nem öli meg a stressz az üldözött halat, elbújik (mármint ha van hová) és akár napokig, hetekig elvan, valószínűleg halmozott stressz érte őket. A raj hiánya is közrejátszhatott. A 35-liter elég szűkös élettér ahhoz, hogy dús növényzet mellett 2 csapatban élő fajt is tarts. Én azt mondom vagy 5-6 hím guppi, vagy 4-5 oto. Esetleg jobb szűrés mellett egy kicsit nagyobb akváriumba mehetnének együtt is, jól növényesítve megfelelő darabszámú rajban ill csapatban.
2017. jún. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Ja és természetesen nem így karanténozunk, ez az idő max egy megelőző fertőtlenítő fürdőnek elég, de most nem behurcolt betegség okozta a bajt.
2017. jún. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Guppi nem öl halat. Behurcolt betegség se igazán lehet.

1 guppi vízterhelése se túl jelentős.

Szerintem ezek nem lehetnek okok. De hogy mi igen, arról sajnos fogalmam sincs.

Egyértelműen ne vegyél új halat. Szűrő, megy folyamatosan? Víz rendben van? Részleges vízcserék?

2017. jún. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Az akvárium valószínűleg a szakadék szélén üzemelt a nyári kánikulában, és a +2 hal végleg borította az addig is csak épphogy létező egyensúlyt. Oxigénhiány, ammóniamérgezés és ilyenek szerepelnek az esélyes okok között. Az Oto érzékeny hal, a guppi nem az, ezért pusztult el az egyik és tünetmentes a másik.
2017. jún. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szűrő levegőztetővel együtt van világítás 15w melegfényű napi 6 órát megy vízcsere 50% 2 hetente mérem az ammónia szintet is az is rendben van illetve az új vízhez mindig adok vízelőkészítőt is és 1 napig hagyom állni csere előtt aljzat porszívózokni is és havonta 1x mosom a szivacs szűrőt akváriumból vett vízben. Ettetni 2 naponta szoktam lemezesel és Daphniával még megvoltak a harcsáim uborka és alga tabletta is volt terítéken. 10 tő növényt vettem anno inditáskor már elég szépek 1 se pusztult el azóta a fajtáját nem tudom. Szóval nem tudom mi lehetett a baj...
2017. jún. 13. 18:20
 7/10 Platypus ***** válasza:
Hőmérséklet?
2017. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
25 fokon tartom
2017. jún. 13. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:

És ették is az ubit, meg az alga tablettát? Mert a kajára is nagyon kényesek, csomó embernél egyszerűen éhenhalnak. Nem volt beesve a hasuk? Vagy lehet valami hiánytünetük volt, és véletlenül haltak meg pont az új hal érkezésekor.

Őszintén szólva más ötletem nincs. Valami biztos van a háttérben, mert 1-1 hal néha meghal , ok, de hogy 2 egyforma 1 időben, az nem véletlen.


Minden esetre új hal előtt minimum egy aktív szenes szűrés szerintem indokolt lenne, én még mindig valami méreganyagra gyanakszol leginkább, amit a guppik kibírnak.

2017. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
A leírtak alapján én sem találok konkrét okot a halálukra. Egy-két dolgot kicsit másképp csinálnék de ezek nem bírnak akkora fontossággal, hogy 2 hal egyszerre hirtelen elpusztuljon. Valami történt az biztos. Gondolkodj, hátha eszedbe jut valami, a jelentéktelennek tűnő dolgok is fontosak lehetnek.
2017. jún. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!