Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Okozunk-e szenvedést azzal a...

Okozunk-e szenvedést azzal a munkahelyen tartott, akváriumi halaknak, ha csak hétköznapokon kapnak enni, hétvégén nem?

Figyelt kérdés
Neon, tetra, és házmesterhalak, valamint csigák vannak egy 54 literes akváriumban.

2017. jún. 15. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt jót tesztek. Akvarista szakkönyvek kifejezetten ajánlják, hogy a rendszeresen etetett akváriumi halaknál hetente 1-2 "böjtölő" nap kifejezetten előnyös, csökkenti az elhízás esélyét és hasonló feltételeket teremt, mint amik a természetes környezetben találhatók: egyszer hopp, másszor kopp.
2017. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem, viszont ennyi hal nagyon sok egy ekkora akváriumba.
2017. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális létszámúak a rajok, akkor ez tényleg sok hal, koplalónap nélkül valószínűleg már pusztulnának mérgezésben.
2017. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, holnap megírom, hogy mennyi hal van az akváriumban, ha sokan vannak, elajándékozok párat.
2017. jún. 15. 22:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megoldás. Egy neon raj minimum 7 fős kell, hogy legyen és legalább 70 liter kell nekik. A tetrával ugyanez a helyzet. Tehát csak a két fajnak együtt kéne minimum 140 liter. A házmesterhal az mit takar? Anci? Abból egy párnak kéne 100 liter. A csigák pedig még növelik a zsúfoltságot.
2017. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Közben nézem, hogy a háznesterhal a corydoras. Azok is legalább 7 fős rajban élnek, minimum 80 liter kell nekik. Szóval ajándékozd el az összeset és vegyél olyan halakat, amiknek megfelel az 54 liter.
2017. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Azt nem gondolom, hogy a kérdező elajándékozná az összes halat, tény, hogy ez lenne az igazi megoldás, de ez valószínűleg nem fog megtörténni.


A helyzet javításához az is jó lenne, ha nem lenne rommá terhelve a víz.


Kérdező, ha halak létszáma (és fajtája) mellett jó lenne azt is kideríteni, a szűrő milyen márka, milyen típus, mert a 2 adatnak együtt van értelme.


A halak fajtáján azt értem, hogy a tetra pl egy gyűjtő szó, sok hal tartozik ide igencsak változatos méretben.

Házmester hal egy nem tudom milyen elnevezés, de sok ember (látod itt is) egyből ancira gondol, amúgy tényleg corydoras, de corykból (páncélos harcsa a rendes magyar neve) is létezik egy 1000 fajta.

Igaz, a kereskedésben kaphatóak többsége hasonló méretű, de azért jó lenne tudni a pontos fajtáját.


Lőj pár képet, és képfeltöltővel másolj ide linket.

2017. jún. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, igazad van, ezekből rengeteg faj van. Én a leggyakoribbakat vettem alapul. De igazából fajtól függetlenül kicsi ez az akvárium. Ha a kérdező nem akarja mindet elajándékozni, akkor tartson meg csak egy fajból egy minimum 5-7 fős csapatot.
2017. jún. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem minimum, hanem egy max 7 fős csapatot.
2017. jún. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Készítettem pár képet az akváriumról és a halakról, remélem meg tudjátok nézni az alábbi linkeken. Úgy látom, hogy a neonból 7db, a tetrából (Gymnocorymbus ternetzi) 2db, a tapadókorongosokból (Ancistrus sp) 7db (méreteik: 1db 14cm, 3db 10cm, 3db 2cm) és 1 harcsa féle (Corydoras paleatus) van. Elnézést, de nem tudom a nevüket, képek alapján puskáztam a netről. Fél cm-es kúp alakú házú csigából sok van. Levegőztetős szűrő: Aquael 4,2W 260 liter/h ez hetente van tisztítva, de nem nagyon bugyborékol ezért van még egy légpumpa is: Aquael AP100 Plus. A fénycső napi 8-10 órát világít.


[link]

[link]

[link]

[link]

2017. jún. 16. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!