Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 lány molly és 4 lány guppi...

2 lány molly és 4 lány guppi sok 40 literre vagy jó így? Megférnek együtt? Jó lesz ez a párosítás?

Figyelt kérdés
2017. jún. 16. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

A mollyk be fognak stresszelni 2-en, jóval több kéne belőlük, jóval többhöz viszont 3-szor ekkora akvárium kell.


4 nőstény guppi jó 40 literre... olyan 3 hétig.

Aztán elkezdenek szülni. 20-30 kishalat, mint a 4-en.

Ez legyen mondjuk 100 hal, aminek a fele nőstény.

Lesz 50 nőstény guppid, amiket ha rosszul válogatsz szét a hímektől (nem egyszerű kiválogatni fiatalon)

3 hónap múlva szintén fog szülni 20-30 halat, és lesz 1250 új kishal.


Tehát kb fél év múlva fogsz egy 5000 literes akváriumnál tartani.

Szerinted, jó párosítás?

2017. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy se értem, miért nőstényeket választanál guppiból. A hímek sokkal színesebbek, változatosabbak.
2017. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Mollyt ekkora helyre nem szabad tenni és csapatban kell tartani 5-6 db legalább és kb 100-liter víz. Az akváriumod 6-7 db hím guppi, vagy Endler guppi tartására alkalmas. Nőstényekből 4-5 db de fenn állhat a kolléga által felvázolt sztori ha hímekkel együtt tartott nőstényeket veszel, márpedig ritkán nevelik és tartják külön akváriumban őket.
2017. jún. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mivel a boltban csak nőstények voltak így azokat hoztam. A másik kisállat boltban voltak hímek de 1 színűek szóval inkább színes lányokat tartok.
2017. jún. 17. 10:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Sehogy nem jó ez, akkor már 4 lány guppi, de olyan ami még nem érintkezett hímekkel.
2017. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Himektől külön vannak tartva pontosan le is informáltam a mollykat is és a guppikat is. A mollyik kicsi fajták golden (fekete arany színezetűek) felnőtt példányokat vásároltam mind2 fajtából.
2017. jún. 18. 01:53
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd olyan halakat veszel amilyeneket akarsz, úgy tartod és társítod ahogy akarod. Kérdeztél, mi válaszoltunk. Amúgy nincs kistestű Molly csak csökött, silány élelemen, szűk helyen nevelt, vagy deformált gerincű tenyészváltozat, mint pl a gömb Mooly. 20 liter víz elég egy ekkora halnak de ez nem azt jelenti, hogy 40-literben 2 db jól megél, hanem azt, hogy alapszükséglete kb 100-liter és ebben 20-literenként 1-1 hal tartható. Hogy tisztán láss 1db mollyt sem szabadna 100-liter alatt tartani mert nagy úszó térre van szüksége és természetesen társakra is.
2017. jún. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!