Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan legyen szép az akváriumom?

Hogyan legyen szép az akváriumom?

Figyelt kérdés

Kezdő halas vagyok, van pár guppim, meg 3 algaevőm. Az akvárium van vagy 120 liter. 6 nagy kő van benne, 1be el tudnak bújni. Kb 2 3 naponta cserélek vizet, de mindig behalványul, ronda lesz, mit tegyek hogy szép legyen? Hogy ne naponta kelljen takarítani?

Ne oltsatok kérlek, így kaptam.


2017. jún. 18. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Kövek? Ennyi? És csodálod, hogy ronda? :D

Növények hol vannak?

2017. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaa, igen, elég sötét szobám van. Szerintem közepes fényű cső világít. Milyen növényt vegyek?
2017. jún. 18. 11:57
 3/10 Platypus ***** válasza:
Mit értesz "behalványul" alatt?
2017. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem szép tiszta a vize, hanem mászkos szine van, vagy nem tudom hogy mondani. Nem áttetsző.
2017. jún. 18. 12:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen a szűrő?
2017. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Remélem nem az a helyzet áll fent hogy nincs szűrő...mert akkor ne csodálkozz hogy ronda lesz a víz hiszen nem szűri semmi.
2017. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van szűrőm is, volt kb 9000 forint.
2017. jún. 18. 21:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát tényleg kezdő vagy... :)


Mérd le az akvárium 3 oldalát, szorozd be, és számold ki hány literes.

Aztán derítsd ki a szűrő pontos márkáját, típusát.


Ez az alap.

Így, hogy "van vagy 120 liter, meg 9000 volt a szűrő... " ezzel nem sokra megyünk.

És olyan mértékegység sincs, hogy szerintem közepes.

Van watt, lumen, vagy legalább átmérő , hossz milliméterben.

2017. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Javaslom, hogy olvass utána, hogy hogyan kell indítani egy akváriumot! Gyanítom, hogy amire "behalványulás" alatt gondolsz, az az lehet, hogy beopálosodik, kicsit amolyan ködös lesz a víz. Ez egy akvárium indításakor természetes dolog, és pár nap alatt kitisztul, nem szabad emiatt vizet cserélni !! Pláne nem egyből a csapból ! Egy szűrő az akváriumban nem csak azért van , hogy összeszedje a koszt, hanem ebben megtelepednek hasznos baktériumok amik lebontják a halak ürülékét. ennek a baktérium megtelepedésnek jele, hogy pár napig ilyen lesz a víz, majd szépen kitisztul. Viszont ez alatt az időszak alatt, sőt még utána legalább 2-3 hétig nem szabad halakat tenni az akváriumba, mert bacik hiányában, saját piszkukba fognak belepusztulni a halaid. Ez alatt a bejáratás alatt, szoktak kevés halkaját is beszórni, ami lebomolva táplálja a bacikat, míg nem kerülnek be a halak. Az sem hátrány ha másik , régóta működő akváriumból tudsz hozni vizet.

Írtam, hogy tilos egyből a csapból tölteni a vizet. A csapvízben mindig van klór, még ha nem is tejszerű a kinézete mint amikor csőtörés után ilyent látsz a pohárban rövid ideig. Ez előírás, viszont megöli a hasznok bacijaidat a szűrőben. Jó hír, hogy ez nyitott edénybe kiengedve, 1 nap alatt kiszellőzik és így már felhasználható. a másik lehetőség, hogy veszel akváriumokhoz kapható vízkezelő szert és felhasználás előtt ezt öntöd a vízbe. Így az egyből felhasználható. Mikor már beállít a vized, akkor sem kell majd pár naponta vizet cserélni, pláne nem az egészet. Az már rajtad áll, hogy heti vagy kétheti 20-30-50%-ot cserélsz, de mindenféleképpen kell, mert vannak olyan anyagok amit a szűrő nem nem tud kiszűrni. Főleg ha még növényeid sincsenek, amik felhasználnák ezeket az anyagokat, de az már egy következő fokozat az akvarisztikában.

2017. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kiprobálok mindent.

Amúgy nálunk a víz nem.klóros, szivattyúval jön a földből, max vasas :/

2017. jún. 19. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!