Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera Blackwater aquatan...

Sera Blackwater aquatan használata után miért világosodik vissza az akvárium vize? (JBL silicatex)

Figyelt kérdés

Szeretnek egy amazonaszi biotóp akváriumot kialakítani, ezert is vettem meg ezt a vízkezelőt, rendeltem mangrove fát is, mert elvileg az is színezni a vizet.

Viszont megfigyeltem, hogy kimondottan hamar fakult a barnás árnyalata a víznek. Aktív szén nincs a szűrőben.

Jbl Silicatex-et viszont használok lehet az szűri ki a barnaságot, mert az olvastam a sima szűrő nem kellene ha nincs benne aktív szén.


2017. jún. 19. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Vegyél tőzeget, kókuszrostot, gyűjts faleveleket, éger termését stb. Sokkal olcsóbb, mint a blackwater kivonat, de persze ezeket is időről időre pótolni kell, mert elmegy a színe a víznek természetes módon.
2017. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
A természetben is inkább teaszínűek ezek a vizek, az erős fekete szín csak átmeneti jellegű attól függően, hogy épp milyen növényekből mennyi színező anyag oldódik ki, a savak viszont szőkítik a színező anyagot, gondolj a fekete teába csavart citromlére. Jónak tartom a Blackwatert mert kombinált aqatannal de én is mint a kolléga biztatnálak, hogy bátran egészítsd ki olcsó és jó hazai cuccokkal. Első sorban én is a már felsorolt természetes anyagokat ajánlanám, de jó a gyógyszertári csersavpor is. Kis mennyiségben a feketedió burka, termése, levele, kérge is remek fertőtlenítő és színező. Egy fekete hátlappal teheted még hangsúlyosabbá az akváriumot, ne akard mindenáron fenntartani a festett fekete színt, elég ha vízcserekor pl 3-4 égertobozt beleteszel a szűrőbe, vagy csak úgy a vízbe dobod.
2017. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!