Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem egészséges az...

Miért nem egészséges az akváriumom? Halhullás, megtorpant növények. Most darakór ütötte fel a fejét.

Figyelt kérdés

Amennyire időm engedi próbálok információkat begyűjteni, de hatalmas a témakör és kevés az idő. Szlovákiában lakom. És nincsen akvarista ismerősöm. Az akvarista üzletben, nyelvi korlát vagy a tudatlanságom végett, de nem jó útmutatást kapok. Minden kérdésemre egy újabb flakont nyomnak a kezembe.

120 literes az akvárium.

1 belső szűrője van:Eheim pick up 160, 6Watt, 220 -500L/ H.

Világítás: 2 db házilag készített(villamos mérnök ismerőstől kaptam ajándékba) led huzal tartócsőbe ágyazva – nem tudom milyen erősséget ad. Lemenő napfény is éri az akváriumot, ezen sajnos nem tudok változtatni.

talaj: JBL Manado általános növénytalaj

Fűtő van benne a gyári beállítás szerint 26 fokon, üzletben mondták, hogy ezt nem kell bolygatni. – de nem vagyok már ebben sem biztos.

2db nehéz fa, nem tudom pontosan a nevét, sötét színűek, nem úsznak, akvarista üzletben vettem

heti 30l csere, állott vízzel. Illata mint az erdei föld. színe

nem kristálytiszta, inkább opálos, de nem zavaros.

semmi mű dekoráció

növények: jelenleg 10 fajta van benne, ebből 3 kihalóban van. + algaproblémám volt, de folyékony CO2 adagolásával (napi 2 ml – 2 pumpa) ez megoldódni látszik. kb 2 hete adagolom. A növényeim nem igazán jól fejlődtek – bár a CO2 mintha ezen is segítene. ezen kívül kapnak még egy - egy pumpa Green aqua Mikrot és Macrot, ezeket már régtől. idáig nem tudtam metszeni. ma metszettem először.

Halak: egy éve indítottam az akváriumot. társas. 20 hallal, párosával különféléket. Az üzletes segített összeválogatni. harc nem volt. de mégis lassanként ellhullottak.

Az algaevők maradtak meg- 2db – fekete sárga csíkosak, nem sokat nőttek, 7-8cmsek - Pekoltia zebrovitá - Peckoltia vittata – az egyikőjükön szintén vannak fehér pontok!!! :(

kis átlátszó testűek kb 4cmsek, Ostráčik sklenený - Parambassis ranga – 2 db

Mečúň mexický KOI - KOI swordtail: 4 db ból csak 1 hím maradt meg.kiugráltak az akváriumból és ez okozta a halálukat.

2 ping pong kárász – Amire csak most jöttem rá, hogy aranyhalak!!!

2db goliát csiga

Neonok, guirámik, mollik … mind elmentek

2 hónapja vettem két legyezős garnélát,szépek, már vedlettek, kb 7cm nagyok – nagyon különlegesek. szeretjük őket, bár ez mindenkire igaz az akváriumunkban.

2 hete frissítettem a halállományt: nem tudtam, hogy aranyhalakat veszek, rákérdeztem mennyi mehet, milyen nagyra nőnek – válasz: 120 literbe nyugodtan tehetek 12 ilyen kárászt is!

2 db fantali – szürke alapon 3 színű, fröcskölt

2 db pirossapkás aranyhal

és még 2 db álgaevő albínó (csodaszép) és sötétnarancs színűek, kb 6cmsek

az új halak kistresszelték a nagy pingpong halamat. állandóan követték, nem csipkedték. pöttyök. időhiány. hétvége. elterjedtek a pöttyök. 2 eredeti halon, 1 moszatbyalón és a koin vannak pöttyök. 3 napja 28 fokos a víz. 10csapott evőkanál háztartási só van benne. Nem segít. Már csipkedik is ez elsőnek beteg halamat, a legnagyobbat. Egyre több a pötty. holnap megyek az üzletbe, de félek előre, hogy mit adnak. Nem szeretném ha bármelyik állatka megdöglene a gyógyszertől.

Kérlek segítsetek. Bíráljátok felül az akváriumot. esetleg a darakórhoz hozzászólás. Nagyobb, láthatóbb halakat szerettem volna a 2 kicsi gyermekem miatt és remélem nem tömeges pusztulás lesz a vége.

Köszönöm.



2017. jún. 20. 01:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A 4 db algaevő is sok, mert territoriálisak.

A 2 üvegsügér meg kevés, mert rajhalak.

2017. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!