Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha Horvátországból a tengerből...

Farkaspókfan kérdése:

Ha Horvátországból a tengerből hazahozok kishalakat akkor túlélik édesvízben vagy csak sósvízben éli túl?

Figyelt kérdés
Ha megfogtam a halakat akkor egy vödörben lesznek és még pár napig utazunk és utána megyünk haza. Napi hányszor kell vizet cserélni nekik??? illetve ha betennék növényt neki több esélye lenne a túlélésre??

2017. jún. 20. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
NEM szabad elhozni semmilyen élőlényt se az otthonáról!Valószínűleg sőt biztos hogy meghalna út közben.De ha történetesen életben marad akkor hova rakod?Tengervíz kell neki és élő eleség!
2017. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul még meg is büntethetnek valami védett állatok miatt.
2017. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb, ha egyből ilyen formában veszed meg:

[link]

2017. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Inkább ne hozd haza. Az úton megsérülhet, másrészt nem lesz annyi oxigénje, hogy kibírja. Egyébként ha tengeri élőlény, akkor tenger vízbe.
2017. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Az ilyennek mint te kívánom szívből hogy járjon úgy, mint egy hozzád hasonló észlény, aki talált egy tengeri csillagot meg 2 tengerisünt és megvárta még kiszáradnak a 40 fokos napsütésben majd elvitték a horvát rendőrök.
2017. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Kérdező te nagyon hülye vagy!


Egyrészt NEM szabad hazahozni, mert az ilyen gyökerek miatt halnak ki a vizek, orvhalásznak vagy, még ha nem is olyan mennyiségben, mint a halászok, de akkor is.


A másik meg, hogy sík hülye vagy! Sós vízben élő állat csak TENGERI, sós vízben tud élni!!

2017. jún. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Aztán a határ előtt még kiöntenéd valami parkolóban a döglött halakat?
2017. jún. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Úr isten, hogy élné már túl, semmiféle sós vízben se éli túl.

Nem is értem, azt hiszed, pontyot viszel haza karácsonykor, és beleteszed a kádba?


Szerinted egy vödör úgy működik , mint a tenger?


Egy értelmesebb tengeri akváriumot nagyságrendileg kb 1.000.000 ft-ból lehet összehozni.

Fapadosabb kis fostalicskát kevesebből is, de nem sokkal.

Akkor szerinted egy vödör alkalmas a túlélésre?


Ilyen kérdés, hogy édesvíz jó e neki...

Neked jó a szénmonoxid?

5 ezrelék sótartalom változás megéreznek.

2017. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó ötlet...

Ha csak nem valami védett, tudtommal szabadon kifogható, de ezért a kijelentésemért inkább nem vállalok felelősséget, annak ellenére, hogy régebben ennek utánanéztem. Egy tengeri akvárium, ami már komolyabb, mondjuk 800l, minimálon, úgy, hogy állatokat hasonló képpen szerványolsz bele, 250000Ft, ezt csak azért merem igy kijelenteni, mert én is szerettem volna egyet, persze nem így benépesíteni, és kulcsrakészen, kb. ennyi, de úgy, hogy mindent te csinálsz amit csak lehet. Nyílván ezek nem fognak megmaradni édesvízben... szerintem ez egyértelmű. Nem tudom milyen halak, de jó eséllyel nem élnék túl spéci szállítódoboz nélkül az utat.

Összesítve, mégegyzer, szerintem ne. Ha tengeri akváriumot szeretnél, vegyél egy mini tengeri akváriumot egy 20-30 ezerért, és tegyél bele három bohóchalat, ezt így készen lehet kapni, csak néhány tíz literes, de nagyon szép tud lenni.

2017. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson ilyen állatkínzásra vetemedni, semmikép nem élnék túl. Engedély nélkül még a vásárolt halak,rákok, kagylók,kagyló héjak, korallok behozatala is törtvénybe ütköző, egyes helyeken egy zacskó tengerparti homokért is komoly bírság jár. A védett korallokért, vagy állatokért akár 3-év börtön is kiszabható akár élő, akár csak a váz. Ne gyűjtögess mer rosszul járhatsz, pláne ha élő állattal kapnak el, itt még hatványozott bírság is kinéz állatkínzásért, arról ne is beszéljünk ha történetesen védelem alatt lévő.
2017. jún. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!