Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet tartani együtt serpalaza...

Westside13 kérdése:

Lehet tartani együtt serpalazacot, neonhalat es razbórát?

Figyelt kérdés

60-70 l-es akvarium, 1 eve mukodik, de sajnos kiürült, 2 razbóra és egy neon maradt.


Nem az akvárium működése lenne a kérdés, megy mindennel felszereléssel együtt szépen, ninds algásodás stb..


2 razbóra, 5-6 neon és 5-6 serpalazac lenne benne. Ők meg tudnak élni szépen nyugodtan együtt?

(Olyan 22-23 fokon tartanám őket, a razbórák és a neonok bőven elvannak annyin, a serpákat pedig úgy tudom szintén)



2017. jún. 21. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen :) Bár serpáknak min. 85 literes akvárium az ajánlott, de szerintem ha csak 5-6-an vannak ugyanennyi neonnal és 2 razbórával, akkor elegendő lesz számukra a hely. De ezt ne vedd szakértői hozzászólásnak, csak egy egyszerű akvarista vagyok.
2017. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 toma781 ***** válasza:
100%
Ez így nem igazán jó, mert mind a három rajhal. Legalább 8-10 darab kellene egy-egy fajból viszont az már sok lenne. Szerintem csak két fajt tarts és azokból 8-10 darabot és úgy jó lesz. Ha a rajhalaknak nincs meg a megfelelő létszáma akkor stresszesek lesznek és könnyen el is pusztulhatnak.
2017. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Válaszd ki melyiket akarod és abból az egyből vegyél egy kisebb rajra valót, ekkora akvárium még két rajt sem bír el ezekből a halakból ha normális létszámban tartod. Talajlakókkal társíthatod ha más halat is szeretnél. A razbóráknak és a serpáknak megjár a 25 fok, 24-28 fok között érzik jól magukat, a kék neonnak jó a vized hőmérséklete 20-23 fok. Majd a kiválasztott raj igényeit tartsd szem előtt.
2017. jún. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően lehet őket együtt tartani (a 120 literes növényesemben én is serpákat tartok, neonhalakkal együtt), de kicsit zsúfolt lesz nekik az aksi. Ha mondjuk egy 100 literesed lenne, akkor gond nélkül menne a dolog.
2017. jún. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!