Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal. Mi lehet ez a kis...

Aranyhal. Mi lehet ez a kis pötty?

Figyelt kérdés

Egy apró sérülés, vagy valami más? Remélem nem valami mocskos parazita. Ma vettem észre, tegnap még nem volt semmi szerintem, minden nap megnézem őket alaposan.


Kép:


[link]


és


[link]



2017. jún. 23. 16:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A szája felső részén.
2017. jún. 23. 16:30
 2/16 anonim ***** válasza:

Ajjaj... hát de. Hidegvíziekre jellemző.

Lehet sérülés miatt tudta megtámadni valami gomba, lehet immungyengeség miatt...


És ez még a jobbik eset.

A rosszabb, ha nem gomba, hanem baktérium. Össze lehet keverni, mert hasonló fehér lepedékes.

De ha szájpenész, (márpedig a száján van) akkor annak csak a neve penész, mert amúgy baktérium okozza, és durván bír gyilkolni.

2017. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Amúgy nem valami éles a kép, szóval csak találgatok, de ha jól elkülönülő pötty, akkor meg darakór.
2017. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A szájpenészre rákeresve nekem másnak tűnik. Itt egy kis lila- piros pöttyről van szó. A darakór, meg megint más nem? Fehér pöttyök a testen. Nem tudok jobb képet telefonnal sajna, folyton ficánkol, főleg ha közel megyek.

Az is igaz, hogy pár napja, mikor etettem őket, mind a ketten ugyanarra a falatra pályáztak, és konkrétan összeharaptak, majd látványosan megriadtak. Ki is löttyent egy kis víz az akváriumból. Nevettem is rajtuk, hogy milyen buták. :))

Létezik, hogy az okozott ilyen sérülést?

Ami miatt aggódom az a meleg. Egyszerűen nem tudok velük mit csinálni. A vizet, hogy hűtsem ilyenkor. Jégakkuval vagy mi? Pont előző nyár óta vannak nálam.

2017. jún. 23. 17:18
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó persze lehet kezdeti stádium valaminek. De remélem, hogy nem.
2017. jún. 23. 17:18
 6/16 A kérdező kommentje:
100 literesben vannak ketten.
2017. jún. 23. 17:20
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja, hogy piros.

Mert a 2-es képen olyan fehéres volt a szája, én arra gondoltam, de már látom, mit mondasz.


Hát lehet hogy az összeharapástól.


Figyeld hogy terjed, gyógyszerezni biztos nem szabad ennyi miatt még az akváriumot.

Külön téve esetleg néhány napig gyorsfürdős kezelés lehet, akár párszáz ft-os neptunos gyorsfürdővel. Napi pár perc.

2017. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi szépen!
2017. jún. 23. 18:09
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyobb akvárium kellene nekik, ha most betegek, ezt lehet egy intő jelnek is venni, hogy kezdik kinőni az aksit. Ha pedig a a tippem igazolódik, akkor egy betegség sorozat kezdődik, amiben el is pusztulhat a gyengébb.
2017. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megjavult. Egy kis Parakill, só, gyógytáp, és részleges vízcsere segített. :-)
2017. jún. 30. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!