Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium beindítása?

Új akvárium beindítása?

Figyelt kérdés
Kislányom szülinapjára a nagyszülőktől kapott egy pici akváriumot sok hallal. Gyorsan szereztünk egy 60 litereset, feltöltöttem az alját jobb híján alaposan átmosott sóderrel. Ültettem bele 2 növényt,amit kapott hozzájuk. Beindítottam a szűrőt, megy tegnap óta folyamatosan, de nem ülepszenek le a homokszemcsék, pedig nagyon lassan töltöttem fel. A halacskák a pici akváriumban vannak levegőztetővel. Tudom, hogy nem így kell csinálni, de nem szóltak, hogy mi lesz az ajándék. Próbálnám a legjobbat kihozni a dologból, légyszi segítsetek! Sajnálnám, ha meghalnának! :(
2017. jún. 24. 07:09
 1/6 A kérdező kommentje:

2 aranyhal, három guppi, 1 algaevő harcsa.

Ha az aranyhalakat ideiglenesen egy kerti tóba raknánk, a guppik kibírják a piciben míg rendesen beindul a nagy akvárium? Persze rendes aljzattal, növényekkel, 2-3 hét múlva?

2017. jún. 24. 07:42
 2/6 anonim ***** válasza:

A trópusiak menjenek a 60 literesbe, így legalább szolgáltatnak ammóniát a szűrőbacik megtelepedéséhez, nem gyűlik folyamatosan a kicsiben. Jó lenne egy beállt akváriumból szűrőkoszt szerezni és a másik szűrő szivacsára és a vízbe önteni, így alapból lesz valamennyi baktérium, nem a nulláról indul.


Az aranyhalak meg maradjanak a tóban véglegesen, amennyiben elég nagy és van benne szűrő/nagyon erősen növényesített.

2017. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyire zavaros a víz?

Ha csak kavics van benne, nem kellene zavarosnak lennie.

Ha nagyon zavaros, azt tudod csinálni, hogy leszívod a vizet, jól kimosod a kavicsot, és vissza az egész.

Ha homok van az aljában, azon a kavics, akkor is leszívod a vizet, a kavicságyig, tiszta szivaccsal itatod ameddig tiszta nem lesz a kavicsréteg, teszel még rá kavicsot, aztán egy edényt beleteszel, és arra öntögetve a vizet feltöltöd.

Én egyszer kísérleteztem, tavi virágfölddel akváriumba, és iszaptenger lett az aksiból. Így sikerült rendbe hoznom a hibám.

2017. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az aranyhalaknak mielőbb kell nézni valami helyet, mert oda nem mehetnek.

Több okból sem, el se kezdem sorolni, ez nem kompromisszum kérdése, az aranyhalaknak menniük kell.

Cseréld el őket mégtöbb növényre, vagy bármire, de nem csak fölösleges betenni őket a 60-asba, még veszélyes is, mert még az életben tartható halakat is megmérgezik.


A többi azonnal menjen a 60-asba, a kicsiben sincs beállt egyensúly, tehát csak nyernek a nagyobb víztömegen.


Legalább 1 hétig csinálnék napi 10-15% vízcserét állott vízzel, 2-3 napig semmiféle kaját nem adnék, és utána kezdeném el etetni őket minimális kajával.

1 hétig simán elég fél adag kaja.


Utána meg meglátod, hogy alakul.

De inkább előre kérdezz, milyen hal mehet még bele, mert pl guppival is meg lehet járni, meg amúgy az anci se igazán oda való elvileg.

2017. jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, látom az aranyhalaknak van helyük tóban.

Mielőbb szedd szét őket. Aranyhalak tóba, többi 60-asba.


Szoktatással! Legalább 1 óra akklimatizálódással számolj, eközben fokozatosan keverj az eredeti vízhez egyre többet az újból.

2017. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Aranyhalak akkor maradnak az ismerősnél, a többieket pedig bele teszem az akváriumba. A kavicsos, tálas megoldás segített, szép tiszta a víz. Remélem nem sínylették meg nagyon.
2017. jún. 24. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!