Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kagyló hélyat lehet rakni...

Toma781 kérdése:

Kagyló hélyat lehet rakni akváriumba vagy oldódik ki belölle valami?

Figyelt kérdés
2017. jún. 24. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szia! A kagyló héj alapvatően egy meszes váz így persze hogy oldódik ki balőle némi anyag. ha meg van tisztítva ( fertőtlenítve) vagy kifőzve akkor persze hogy lehet.
2017. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Némi mész oldódhat ki belőle, ami elvileg még keményebbé teszi a vizet, gyakorlatilag a vízcserékkel ez észrevehetetlen mértékű, szóval hacsak nem "tonnányi" kagylót raksz bele, nem igazán csinál sokmindent a vízzel.


Más kérdés, mennyire illik oda.

Én még lágy vízű halakhoz se raknám, mert nekem rettentő környezet idegen, természetes lágy vizekben nincs kagylóhéj.

Meg ugye valószínűleg egy tengeri kagylóról beszélünk, aminek meg aztán hatványozottan semmi köze egy édesvízi környezethez.


De ez csak az olyan elvetemült elméjűeknek szúr szemet, mint a hozzám hasonlók, te akváriumod, te ízlésed, te nézed...

2017. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Én Duna-partról szedett kagylóhéjakat főztem ki és éve óta használok akváriumban - nekem tetszik, és semmi problémát nem tapasztaltam.
2017. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tengeri kagyló, egy horgászat alkalmával találtam. Gondoltam ha letisztítom és berakom az aksiba akkor jó búvóhely lenne a halaknak meg a garniknak.
2017. jún. 25. 11:13
 5/7 CINKE PAPA ***** válasza:
56%
Egy kagyló több problémát is okozhat egy akváriumban ! Vannak akik ezt évek óta nem is veszik észre!Egy akváriumban több esetben észrevesszük hogy elpusztultak kedvenceink.De mindíg felmerül a kérdés.Vajon mitől?Nos én pl kb 100 dolgot ismerek amitől kedvenceink elgyengülhetnek, elhullhatnak,vagy ivar képtelenné válhatnak!!!!Ezek sok közül a kagylók behelyezése az akváriumba. OkoK:a kagyló-csiga legszorosabb zugaiba szeretettel lerakódnak bizonyos baktériumok amit egyes halfajok szívesen fogyasztanak, és bemennek érte.De kijönni nem tudnak, megfulladnak!!! A másik tudnunk kell hogy bizonyos fajok szeretnek vakarózni,,,főleg ha tetvesek amit nem mindig veszünk észre.ezt hirtelen mozdulattal teszik a kagyló szélén ami azonnal elvágja,megsérti őket. Figyelembe kell venni egy akváriumba hogy a minizookban vásárolt halak mind különböző országokból származnak! Lágy-kemény-savas-vasas-tőzeges-stb vizekből!!Most csak egy példa a neon hal fajták a tőzeges vizet kedvelik és irtóznak a meszes dolgoktól .Ha ez esetben kagyló vagy csigafajok kerülnek a vízbe, észrevehetjük hogy teljesen elszíneződnek. Ivar képtelenné válnak!!
2017. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es

Édesvizekben már miért ne lenne kagyló? Sok faj él édesvizekben.

2017. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os!

Idézd már be légyszíves, hogy mikor mondtam én olyat, hogy nem él édesvízben kagyló!


Akárhogy meresztem a szemem, nem látom!

Vagy ez ilyen hobbi nálad, hogy más jelentéssel ruházod fel a valós tartalmat?

2017. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!