Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet egy halat költöztet...

Hogy lehet egy halat költöztetni kis távolságon?

Figyelt kérdés

Egy barátom halára kell vigyáznom, amíg ő külföldön van. Városon belül tömegközlekedéssel kb 30 perc az út. Elég kicsi a hal. Ha belerakom egy befőttes üvegbe, akkor nem lesz baja?

További tanácsokat szívesen fogadok.


2017. jún. 25. 12:12
1 2
 1/11 anonim válasza:

Egy befőttesüveg tökéletes, de a vizet az akváriumból vedd bele.


Viszont hol fogod tartani után? Nem túl jó ötlet akváriumok között ide-oda hurcolni, és hosszabb ideig a befőttesüvegben sem lesz jó neki.


Egy halnak nem kell naponta enni adni, és sétáltatni mint egy kutyát, elegendő ha pár (mondjuk minden 3. napon) naponta átugrasz, és megeteted.

2017. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is üvegbe tenném. Arra figyelj hogy jól zárd le, nehogy kilötyögjön, meg mielőtt beleteszed a halat várj egy kicsit hogy kimenjek belőle a klór. Illetve ne a legkisebb üvegbe tedd, nehogy elfogyjon az oxigén, főleg ebben a melegben. Meg a víz nagyjából olyan hőmérsékletű legyen mint az akváriumé.
2017. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azzal nincs gond,hogy utána hol fogom tartani. Van egy kicsi akváriuma, csak nem tudom abban szállítani.

Köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 25. 14:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Milyen halról van szó hogy kicsi akváriumban tartja?

Egyébként remélem nem úgy tervezed hogy otthon csak egy akkor feltöltött akváriumba berakod 0 biológiai szűréssel vagy átlagban nulla szűréssel klóros vízbe mert hamar kinyíródik szerencsétlen. Szerintem hagyd ott náluk és 2-3 naponta ugorj fel megetetni, nem akarok vészmadár lenni de így nem fog menni az életben tartása, ha más miatt nem is de a stressz miatt legyengül és megtámadja valami betegség.

2017. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen fajta. De ott voltam mikor vette és emlékszek rá, hogy miket mondott az eladó. Vettünk egy cseppet is, ami semlegesíti a klóros vizet. Kajája is van. Nincs szűrő, semmi ilyesmi.

Hónapokig távol lesz az erdeti tulaj, én pedig nem tudok ennyire sűrűn átjárkálni hozzá.

2017. jún. 25. 22:04
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Ajándékozzátok el valakinek aki tisztességes körülmények között tudja tartani. Nem is értem miért kellett egyáltalán megvennie ha felszerelésre nem telik, gondozni nincs ideje és ráadásul, már ne haragudj olyan emberkére hagyja akinek fogalma sincs hogyan kell gondozni. Ne csináljátok és ezt nem rosszindulatból írom, ez a szerencsétlen hal csak szenvedni fog és vajmi kevés az esélye annak, hogy ilyen körülmények között életben marad. Az a minimum, hogy legyen egy vízszűrő és hetente cserélve legyen 30% azonos hőfokú klórmentes víz, plusz a talajról rendszeresen takarítani kell a koszt és legalább valamilyen lebegő növényzet is kellene. Egy halat nem elég vízben tartani és néha megetetni.
2017. jún. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A boltban nem mondták hogy feltétlen kell a szűrő, pedig hozzáértő emberek dolgoznak ott és semmi baja nincs a halnak. Takarítva van rendszeresen, van rendes talaj, növények. A lényeg a szállitás volt, amit azt hiszem mostmár meg tudok oldani.
2017. jún. 26. 13:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt a hülyeséget hogy a boltban hozzá értő emberek dolgoznak...:D A boltban profitorientált emberek dolgoznak, akik azt akarják hogy megvedd a halat, így nyilván nem fogják elmondani milyen költséges felszerelés kell neki, mert akkor a barátod nem vette volna meg egyáltalán. :D Komolyan felháborító az egész. Valószínűleg egy szerencsétlen sziámi harcoshalat kínoztok gömbakváriumban 1-2 liter vízben és azt hiszitek az állattartás, hát az az állatkínzás legmagasabb foka, ha kicsit is érdekelne titeket már utána néztetek volna mik a hal igényei.

Boltosra meg soha, SOHA nem szabad hallgatni, pont ezért mert ilyen baromságokat mondanak és ti elhiszitek. :D

2017. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy kinek hiszel: az eladónak, akinek az a feladata, hogy eladjon dolgokat (pl. akváriumot, halat, gyógyszert, még több halat, még több gyógyszert, aztán amikor rájössz, hogy mit csesztél el, drága szűrőt) vagy arc- és név nélküli emberkéknek, akiknek a hal jóléte a fontos?


A szűrő funkciója, hogy a benne levő porózus anyagban lakjanak és a folyamatos áramlásnak hála életben maradjanak azok a hasznos bacik, amelyek a halak ürülékéből származó és a légzésük melléktermékeként keletkező mérgező ammóniát kevésbé ártalmas vegyületekre bontják (amit az akvarista heti 30%-os vízcserékkel távolt el). Olyan nincs, hogy egy halnak akváriumi körülmények között nem kell szűrő.


Tájékozódjatok magyarul: [link] vagy akár angolul is: [link] és ha nem tudtok a halnak megfelelő körülményeket biztosítani, keressetek neki új gazdit.

2017. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Ha a boltban azt mondták a szakértők akkor jó, bocs, hogy írtam.
2017. jún. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!