Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Haldoklik az aranyhalam, hogy...

Haldoklik az aranyhalam, hogy segitsek rajta?

Figyelt kérdés
Vegigneztem a betegsegeket a neten, nem segitett, semmi nem latszik rajta, csak fekszik a talajon. Kulon raktam a masiktol. Mar enni sem akar. Mit tehetnek? Megmentheto meg? Ket halam van, a masik jol van, bar azota hogy a beteget eltavolitottam a masik sem aktiv es ezt olyan rossz nezni. A masik nem beteg, csak hat ugye egyutt vannak mar 9 eve es most rossz oket kulon latni. Hogy segithetnek??
2017. jún. 25. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Imádkozz a lelki üdvéért.

Mégis mit tehetnél? 9 éves, csoda hogy eddig elélt.

2017. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
64%
Az aranyhalak simán élnek 15-20 évig. Már amennyiben jól vannak tartva. Ebben a nagy melegben eleve alacsony az oxigénszint és könnyen leromlik a vízminőség. Akár segíthet is, ha csinálsz egy vízcserét kicsit hűvösebb vízzel, és a továbbiakban fokozatosan hűtöd a vizet jégakkuval. Mekkora helyen vannak és milyen szűréssel?
2017. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mar cserelyem vizet. 2 hal van 200 literes aksiban, van szuro, bugyborekoltato, a tartassal nem hiszem hogy baj lenne, a masik jol van.
2017. jún. 25. 13:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Amikor veszek bele valamit mindig kikerem akvarisztikas tanacsat, hogy milyen szurot, kajat stb vegyek. Eddig nem volt baj, soha nem voltak betegek.
2017. jún. 25. 13:30
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ha ennyire szűkszavú vagy nehéz lesz kitalálni, hogy mi történhetett. Ennyi infó alapján én is csak a részleges vízcserét és a talajtakarítást tudom ajánlani. Nem öreg ez a hal, simán élhetne még ugyanennyit, bár vannak rövidebb életűek a tenyésztési túlkapásoknak köszönhetően. Az sem igazán segít a válaszadásban, hogy a másik láthatóan jól van, egyik jobban, a másik kevésbé jól tűri ha valami nincs rendben. Legtöbbször víz minőségével szokott probléma lenni, felhalmozódott kajamaradék, elégtelen szűrés, kis mértékű és ritka vízcsere és persze ilyen nagy melegben a tűrőképességük is csökken. A hőfokot csak fokozatosan szabad csökkenteni erre vigyáz vízcserekor amit hetente kell csinálni. 30% vizet vegyél le max 40% de ezt már jobb két részletben csinálni. Azért kíváncsi lennék a részletekre, mármint a tartási szokásaidra, vízcserkre, talajtakarításra, stb és a szűrőd típusára is. Rettentő nagy hibát bizonyára nem csináltál mert 9 év azért szép kor, a halak sem egyformák lehet, hogy neki lejárt az ideje és nincs mit tenni.
2017. jún. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Volt esetleg uj halad? Vagy valami masik hal ami bantja? Esetleg homerseklet ingadozas?
2017. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!