Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó lesz így a...

Szerintetek jó lesz így a belső szűrőm?

Figyelt kérdés

Van egy eheim pickup szűrőm a legnagyobb méretű. Az aksim 80 literes, 5 serpalazacon és két rohamsisak csigán kívül nincsen benne semmi más. Tele van növénnyel: bakopa, pénzlevelű lizinka, anubias, gömbmoha, ambúlia.


Most nem mennék részletekbe, de nincs lóvém külső szűrőre, sem mégegy belsőre.


A szűrőben csak szivacs van, mint szűrőanyag. Nincs biológiai szűrésem magyarul mondva. Csináltam egy olyat, hogy a szivacs 1/3-át levágtam. A régi kertitó szűrőjéből még maradt pár darab biolabda. Anyám nejlonzoknijába beletettem 4 db biolasztit (ezek nagyobb méretűek, ezért van 4 darab, több nem férne be), majd ezt tettem bele a szűrőbe a szivacs fölé. Előtte csöpögtettem a biolabdákba ilyen sera bionitrivecet, utána meg magába a vízbe is tettem.


Tudom, hogy maszek gányolás ez így, de azért fog érni valamicskét?



#belső szűrő #biolabda #biológiai szűrás
2017. jún. 28. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mehet vissza a szivacs, manapság sokan lenézik, de nem olyan rossz az biológiai szűrésben sem(a biolabdánál mindenképp jobb). Az akváriumodban pedig kevés élőlény van, így nem kell sok ammóniával és nitrittel számolni.
2017. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább pont a biolabdát nézik le sokan! Csak sokan nem tudják, hogy pl: az 1000 liter feletti tengeri akváriumok technikai tartályában a nitrát redukátorok, semmi mással nem mennek mint biolabdákkal.

[link]


Kerti tavi technikákban sem véletlenül használják. Míg a siporaxot pl ezerrel istenítik, de kb a felét nem éri, mint amennyire dicsérik.

2017. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tengeriben biztosan jó, ahhoz nem sok közöm van, de egy növényes akváriumban nem szerencsés dolog a nitrát teljes eltávolítása.


Illetve 4 darab biolabdának nem hiszem hogy sok értelme lenne. Úgy láttam, hogy több tíz liternyi mennyiséget szoktak belőle alkalmazni még kisebb(pár száz literes) akváriumoknál is.

2017. jún. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel a Kérdező közvetlenül a biolabdákba csepegtette a bionitrivecet, így azért érni fog valamit. Ugye biolabdáknál sem mindegy, hogy milyen típusú. A deniball és a bactoball szerintem kiváló.


Szerintem növényes aksiknál is lehetne alkalmazni egy biolasztikból álló nitrát reduktort, mondjuk egy kisebbet. Hatékonyabb lenne a biológiai szűrés, valamint a növényekhez való tápoldatok alapból tartalmaznak valamennyi nitrátot. Nekem is van növényes aksim, egy 100 literes high-tech, amolyan holland növényes. A külső szűrőben nekem van bactoball szűrőtöltet. A nitrátom alacsony.


Az mondjuk tény és való, hogy egy növényes akvárium nitrát szintjének nem szabad olyan alacsonynak lennie mint egy tengerinek. Nekem sikerült végre nullára vinnem a nitrát szintet a tengerimnél. És igen, a biolabda segített ebben.

2017. jún. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Én visszatenném az eredeti szivacsot elég az ide bőven a heti 30%-os vízcsere és dús növényzet mellett. Ami a szűréstechnikát illeti mindegyik jó a maga helyén megfelelő módon alkalmazva. Nos 4db biolabdának szerintem sincs sok értelme pláne ha nem örvénylik körülötte az oxigéndús víz ami lényeges lenne ennél a szűrésnél és persze a viszonylag nagy mennyiség is fontos és az ülepítő egység is. lehet hatékony MBBR filterből hatékony szűrést csinálni de ahhoz kicsit barkácsolni kell én normál akvarisztikai belső és külső szűrőkben tök feleslegesnek tartom az alkalmazásukat, egyszerűen nem oda valók, így alkalmazva nem hatékonyak és csak a helyet foglalják. Amúgy nagyon jó vízszűrők, nem véletlen használják halkeltetőkben is.
2017. jún. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én sem ismerek egyetlen egy, olyan belső szűrőt sem (egyik márkától sem), ahol biolasztit alkalmaznak szűrőtöltet gyanánt. Külső szűrőkben viszont annyira nem ritka, kerti tavi szűrőkben pedig szinte alap szűrőanyag a biolabda, de ugye ez már egy másik téma.


A Kérdezőnek ott lesz a probléma, hogy tavi szűrőből származó, nagyméretű biolasztit tuszkolt bele egy belső szűrőbe. Ha lenne neki apróbb méretű labdái és abból tenne bele mondjuk 10-12 db-ot, akkor már valamicskét érne. De lehet, hogy a labdák helyett érdemesebb lennne inkább Seachem Matrixot beletenni.

2017. jún. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!