Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák! Mi a véleményetek...

Akvaristák! Mi a véleményetek az ADA márkáról?

Figyelt kérdés

Nekem kicsit úgy tűnik, hogy az ADA olyan az akvarisztikában, mint az Apple a számítástechnikában. Nyilván minőségi termékei vannak, de azért szerintetek nincsenek egy "kicsit" túlárazva?

Néztem ezeket az ADA Super Jet külső szűrőket. Igen horrorisztikus az áruk. De lemerem fogadni, hogy nem tudnak többet, mint más nevesebb gyártók olcsóbb termékei.

Értem én - és tudom is - hogy ez nem egy olcsó hobbi, de azért... szerintem túlzás.



2017. jún. 29. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Pontosan a minőségbeli különbség miatt van az árkülönbség is. Ahogy egy atman szűrőnél is jobb egy tetra, attól meg még jobb egy eheim. Az Atman szűrőm egy év után már zörgött, morgott, a tetrának gagyi, vékony műanyagból vannak a kosarai, vetemedik, nehézkes illeszteni őket, az eheimnél meg csak összerakod és megy. Az egyik professionel már több mint 10 éve, a classic meg 30 éve. Gond nélkül. És igen, egyre drágábbak, de ugyanígy csökken a nyűg is velük.

Az adaval se lesz nyűg minden bizonnyal hosszú évekig, évtizedekig, mert a minőségére valószínűleg nincs panasz, bár én nem próbáltam. Ami rá van írva, azt bizonyára tudja is, nem úgy mint a jbl szűrők, hogy a pumpa teljesítményének köze sincs ahhoz, ami rá van írva. A bypass veszélye itt felépítéséből adódóan nem játszik, de a saját tetra szűrőnél szétbontáskor simán látszott merre kerüli ki a víz a kijelölt irányt.

Persze, a körítés is fontos lehet egyeseknek, meg az élmény amit kapsz vele, hogy csillog villog stb, és ilyenkor még drágábban el lehet adni valamit. De cserében kapsz plusz dolgokat is. Az egyén döntése, hogy ki miért mennyit hajlandó fizetni. De pusztán kiemelni csak az adát, hogy na, túlárazott cuccaik vannak, szerintem nem helyes, hiszen ennyi erővel mindenki járhatna trabanttal is bárhova, hiszen ajtó, fedél, 4 kerék megvan. De aztán egy más embernek már fontosabbak extrák is, így ő már VW-re szavaz, a következő meg Mercedesre stb. Egyénenként változik, ki hol húzza meg a határt az igényei tekintetében.

Van a cuccaikra kereslet? Van. Megveszik? Megveszik. Akkor meg hadd árulják nyugodtan, ha szar lenne, nem venné meg senki.

2017. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyilván meg kell fizetni a márkát, ugyanúgy, mint az említett apple-nél.

Nem biztos, hogy "túl van árazva" csak nem a tudást fizeted meg, hanem a pózerkodást. Kinek mi a fontos. Ez egy márka, unatkozó milliomosoknak. Ha neked "csak" a tudás számít (mint az emberek 99,99%-ának) akkor ez nem a te márkád, mint ahogy nem az az emberek 99,99%-ának.

A maradékból meg megél az ada, nem kell félteni.

2017. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!