Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy vitorlásom amivel baj...

Van egy vitorlásom amivel baj van. Fel van puffadva és kint van a tojócsöve. Szerintem ívnia kellene, de nincsen párja.4 nőstény és egy hím van csak. Már 2 napja nem is eszik. Meg tudom menteni valahogy?

Figyelt kérdés

2017. jún. 29. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora akváriumban vannak? Mivel eteted őket?

Ez inkább bélgyulladás gyanús.

2017. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha egy vitorlás nem eszik ott baj van és valószínűleg a gyulladástól dagadt bélrendszer okozza a végbél kitüremkedését. Nem látod apatikusnak a viselkedését és a szokottnál sötétebbnek a színét? Nem látsz véletlenül áttetsző, kocsonyaszerű vagy szaggatott székletszálat? Minden esetre ne etess, csinálj egy részleges vízcserét és talajtakarítást, hogy a lehető legjobb körülmények legyenek. A víz hőfokát is megemelheted 2 fokkal, ha beigazolódik a gyanú akkor pár napig 33 fok körül kellene tartani, természetesen nyomni kell a levegőt rendesen és fokozatosan kell felvinni. Én is kíváncsi lennék milyen körülmények között élnek. Egyenlőre az én tippem is bélgyulladás.
2017. jún. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem bélgyulladás volt. 240 literes akváriumban vannak már 1,5 éve meg vannak.

A említett vitorlás sajnos elpusztult, megnyomtam a hasát és több száz ikra jött ki belőle.

Egyébként fagyasztott kaját kapnak: vörös szúnyoglárvát és artemiát, meg némi száraz tápot.

Van köztük egy pár amelyek 3-4 hetente ikráznak és azok is be szoktak sötétedni ívás időben.

2017. júl. 1. 19:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy vannak az akváriumban kényesebb halak is pl: plattik, szifók, neonok és azoknak semmi bajuk nincs és nem is volt soha eddig.
2017. júl. 1. 19:53
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Vannak olyan moszatgombák amik minden vízben és a halakban is megtalálhatóak ezek nem is okoznak gondot amíg a halat nem éri valami stressz, sérülés, legyengült immunrendszer stb. Elképzelhető, hogy ez okozott gyulladást mert elsődlegesen az hal petevezetékét támadja, később innen terjed tovább, ez simán vezethetett oda, hogy ikrapusztulást okozzon a gyulladás miatt nem tudott felszívódni az ikra és lerakni is képtelen volt. Lehetett egy bakteriális góc is ami szepszist okozott és ennek következménye az "ikravisszamaradás", hogy ezzel a nem túl szerencsés kifejezéssel éljek. Persze ezek csak találgatások. Azt hiszem akkor a kaja okozta bélgyulladást kizárhatjuk, bár ha vörös szúnyoglárvát is kapott és nem mostad ki felolvadás után az még okozhatott volna gondot, sokszor szennyezett helyről is gyűjtik sajna. Sajnálom, hogy elpusztult a halad.
2017. júl. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, én is nagyon sajnálom :( már rég óta meg volt.

Ha vaiszont egy vitorlásnak nincs párja akkor is le kéne ívnia?? Csak mert van még 2 nőstényem aminek nincs párja és nem akarom hogy így járjanak. Így is hozok még szerintem 2-őt remélem sikerül hímet szereznem.

2017. júl. 2. 13:19
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Általában ha valami miatt megszakad az ikraérési folyamat az ikra gond nélkül felszívódik ezt egy kis koplaltatással segíthetjük. Nőstény vitiknél előfordulhat un ál ívás is amikor 2 nőstény hím nélkül egyszerre ikrázik ez semmi veszélyt nem jelent a számukra csak hát a megtermékenyítés elmarad, ez esetben ki kell venni az ikrát mert belerohad a vízbe, vagy szét is szórható ha még nem gombás had egyék meg a halak. Nem szokott gondot okozni ha több nőstény van és nincs vagy csak egy hím van.
2017. júl. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!