Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettát /sziámi harcoshalat/...

Bettát /sziámi harcoshalat/ ilyen halak közé berakhatom? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy bettám (sziámi harcoshalam)már vagy 2,5 hónapja... Most egy ilyen kis betta akváriumban van... Szeretném berakni egy nagyobba, de nem merem mivel nem tudom,hogy bántaná-e őt a többi hal vagy fordítva (tudom hogy békés faj,csak a fajtársaival nem). Ebben kérnék segítséget,hogy be-e rakhatom őt ilyen halak közé?

- 2 fekete molly - 4 narancs molly - 2 guppi - 1 neon - 2 dánió - 4 izzófényű pontylazac - 2 algaevő harcsa - Remélem mihamarabb kapok választ, köszönöm előre is!



2017. jún. 29. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok választ nem fogsz kapni, mert ezt senki nem meri felvállalni, hogy igen, rakd be közéjük.


Mert amit felsoroltál amúgy is rossz társítás , még plusz egy bettával igazi vegyes vágott csalamádé lenne, ráadásul azt a meleg vizet ami a bettának kell, minimum a neon nem bírja, de a többi se igazán szereti.


Viszont olyan választ se fogsz kapni, hogy hagyd ott, mert ez a "betta akvárium" borzasztóan rossz dolgot sejtet, gondolom köszönő viszonyban sincs még a a legminimálisabb élettérrel sem, úgyhogy otthagyni se annyira szerencsés.


Én is csak azért írok (nem válaszolok, mert ez nem válasz) mert mihamarabb választ vársz, és csak hogy tudd, miért nem lesz erre sok válasz.

Nem lehet rá jó megoldást találni.


Ja, amúgy meg így, hogy semmi konkrét dolgot, hogy mekkorák az akváriumok, milyen a szűrés vagy ilyen alap dolgok nélkül eleve megválaszolhatatlan.

2017. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, egyik ismerősöm ajánlotta,hogy tegyem be közéjük mivel ő is így tartotta ahogyan te fogalmaztál "csalamádé"-ként... Őelég sokáig így tartotta.
2017. jún. 29. 15:44
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és a betta akváriumot pedig kifejezetten szakember ajánlotta (halkereskedésben).
2017. jún. 29. 15:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

-Ami az ismerősödet meg a körülményeket illeti, én csupán tényeket közöltem.

Egy neonhal halálán van 25 fokban, annyira meleg neki. Egy betta lazán megfázik ilyen vízben.


-Ami meg a halkereskedést illeti, ott nem dolgoznak szakemberek.

Illetve igen, eladók. Értenek az eladáshoz. Tudnak meggyőzően pofázni, stb.

1 dologhoz egész biztos nem értenek, a halakhoz.

2017. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ja és a betta akváriumot pedig kifejezetten szakember ajánlotta (halkereskedésben)."

És most az a kérdés következik, hogy kinek hiszel inkább: a boltosnak, aki dolgokat akar eladni neked (akváriumot, halat, gyógyszert, új halat, még több gyógyszert végül normális, jól felszerelt akváriumot) vagy azoknak a név- és arcnélküli embereknek, akiknek a halad jóléte a fontos viszont egy kanyi vasat sem látnak érte cserébe?


Az a baj, hogy itt rögtön több probléma is felmerül.


1.

Milyen az "ilyen kis betta akvárium", amit "direkt a szakember ajánlott"?

Az állatvédelmi törvény minimum 30 literes akváriumot ír elő. Ehhez kell még bejáratott szűrő, állítható automata fűtő, hőmérő (a betták 26-30°C között érzik jól magukat), tető (jól ugranak) és egy rahedli adag növény. Ilyen nagyon alap dolgokról itt: [link] és itt: [link] tudsz olvasni.

A tipikus "betta akváriumok" kínzókamrák bármilyen hal számára, ott nem maradhat.


2. Viszont a "csalamádéba" sem mehet:

- a molly csipked

- a guppi túlzottan hasonlít a fajtársaira és ők is tudnak csipkedni

- a dániók túl gyorsak, felzabálnák előle a kajáját és folyamatosan stresszelnék

- a neonok hűvösebb vizet igényelnek

- "algaevő harcsából" meg millióegy fajta van, tudni kéne melyikről van szó.

Nem arról van szó, hogy ne lehetne bettát más halakkal tartani, csak iszonyatosan jól át kell gondolni, hogy mivel társítja az ember és sosem árt egy B terv.


3.

Ha már a gondolkodásnál tartunk, nagyon újra kellene gondolni ezt a társítást. Ugyanis ez se csalamádénak, se halászlének nem jó. Mindkettőnél be kellene tartani, bizonyos arányokat, nemde?

Ahogy a bettánál már rájöttél, nem mindegy mekkora a hal élettere, mivel van társítva, milyen hőmérsékletet, táplálást, berendezést stb. igényel.

Az sem mindegy, hogy milyen a szociális igényük. A mollyk, guppik bár nem csapathalak, szociálisak, úgyhogy egy fajból 3+ egyedet kellene tartani.

A dániók, neonhalak, izzófényű pontylazacok viszont rajhalak, minimum 8 fajtárs kellene nekik ahhoz, hogy biztonságban érezzék magukat, de inkább 12. Mivel az akváriumméret és a szűrőkapacitás igencsak limitált, el kellene gondolkozni, hogy mi az, aminek megfelelő tartási körülményeket tudsz nyújtani.

A különböző fajok igényeiről itt tudsz olvasni:

- [link]

- [link]

2017. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen a fő probléma az, hogy a meglévő halaidat sem jól tartod, probléma van a víz hőfokával, a halak darabszámával és még kitudja mivel nem. Az akvárium mérete, szűrése, növényzete még szóba sem került de már így is problémás a társításod. A mostani halaidnak sem jó ahogy tartod és nyilván a bettának sem, azt én meg nem mondom neked, hogy melyik rossz lenne kevésbé rossz hely a számára. Olvasd el a diszhal infón a halaid igényeit és hamar megláthatod a problémát, ezt a helyzetet vagy új akváriumok vásárlásával, vagy némelyik hal eladásával tudod orvosolni és persze a rajhalaknak fajtársak is kellenek ha nem az elajándékozás mellett döntesz. El kell döntened mit akarsz.
2017. jún. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én semmikép sem raknám össze 100 liter alatt semmilyen hallal, a betta pont az a fajta, amelyiknek a viselkedése kiszámíthatatlan.

Az általad tartott halakkal pedig, pláne nem tenném össze, az előttem szólók leírták az okokat már. Ha valóban hozzáértő véleményre vagy kíváncsi, ne az állatkereskedésben informálódj, ott a profit a lényeg, és hogy visszajárj, nem pedig a halak jólléte. Valószínűleg az eladó tanácsára sikerült összehoznod a leírt haltársítást is, ami pár hónapig látszólag működőképes, aztán kezdődnek a problémák.

2017. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 majorlevo ***** válasza:

szia!

szerintem ezt a elképzelést robbantottad, mert nekem is volt bettám és szerencsétlen hím guppiknak egy északa alatt tövig tépte az úszóít:(

2017. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

...egyszer valaki régen itt írta, hogy "egy neonhal nem neonhal" szerintem tökéletesen igaza van

nem szabad egyedül tartani. Egyeltalán eszik szegényke?

2017. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A dániók túl mozgékonyak a sziámi harcoshalnak, de a többivel összefér!
2018. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!