Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 fiú guppi és 4 lány megvan...

3 fiú guppi és 4 lány megvan együtt 4 hétig egy 40 literes aksiban?

Figyelt kérdés
A 60 literes aksim megrepedt ezért muszály volt át tennem őket a 40 esbe. Ma vettem egy 147 literes aksit de be kell járatni. Illetve belső szűrést akarok csak 900l/h elég? Vagy ha esetleg 2-t veszek bele?
2017. jún. 29. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen szükséghelyzetben simán, persze akkor ha a repedt aksi szűrőjét egyből átraktad így egy bejáratott szűrő megy. Egyébként ennek a szűrőnek a szűrőkoszát mosd bele a nagy akváriumba (nem baj ha piszkos lesz a víz) így nem kell neki négy hét, elég lesz 2 is talán.

Viszont egy ekkora akváriumnál a belső szűrés szerintem kevés ha csak nem valami bivalyerős a szűrő de azok meg sok helyet foglalnak általában. Nem csak a teljesítmény számít hanem a szűrési térfogat is, ezért én nem ajánlanám neked. A kisebbik 96 literes akváriumomban két belső szűrő van viszonylag kevés hallal, ez volt a betanuló akvárium, de ha újra kezdeném már ahhoz is külsőt vennék.

2017. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szűrő elvileg 300l-hez jó ezért gondoltam hogy l40 literhez jó lehet maximum veszek még 1-e. 30-40 endler guppyra gondoltam ehez a víztömeghez többet nem merek kockáztatni. Növények anubiasok jávai moha gömb moha anubiasok és alulra ilyen béka lencse szerű fű ami befedi az egész talajt és 4-5 bujkáló.
2017. jún. 29. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom milyen belső szűrőd van ami jó 300 literig...esetleg márkanevet és minden adatát meg tudod adni? Mert bármire rámondhatják a "jól képzett eladók" hogy ennyihez jó.

Azzal úgy kalkulálj, hogyha alulra pázsitszerűen növő füvet akarsz akkor az high tech akvárium kell legyen, mivel alul van nagyon sok fényt igényel így egy normál akváriumban általában nem marad meg vagy nem gyarapszik szépen.

Egyébként a 147 literesbe még bőven kalkulálhatsz majd halat csak figyelj az igényekre és hogy ne telepíts túl.

2017. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha van egy üzemelő 40 literesed és egy bejáratás alatt lévő növényesített 150-literesd szerintem azt a 7 halat vizestől szűrőstől simán átpakolhatod a nagyobb helyre, persze a hőfok kiegyenlítése után. Vedd le a 150-literes akvárium vizének a háromnegyedét és töltsd bele a régi vizet, tedd át a szűrőt és a halakat, várj egy napot és teljesen feltöltheted. Esetleg az új szűrőbe is moshatsz a régiből egy kis koszt és együtt üzemeljen mindkettő. Ahogy a kolléga írta, 2db erős belső szűrő, vagy 1 belső és egy külső, vagy egy nagyobb külső önmagában. Mindegyik megoldás működik ha jól választod meg a szűrőket. Én 300-literes akváriumot szűrök 2db átalakított erős belső szűrővel de egy komoly külső szűrő biztosan kényelmesebb és jobb megoldás lenne, csak nekem ez állt rendelkezésemre.
2017. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Endler guppyból mennyit lehetne tartani 147 literben? Más fajta halat nem akarok 😊
2017. jún. 30. 13:45
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Van azért ezzel egy kis probléma ha vegyesen tartod őket nincs ami kordában tartaná a szaporulatot, egy idő után kinőnék a helyet még akkor is ha csak 5-6 hallal kezded. Ekkora helyen jó szűrés és dús növényzet mellett kb 16-18 nőstény tartható, vagy 20-25 hím. Vegyes tartás esetén 1 hímre 2-3 nőstény jusson , vagyis én 1db hímmel és 3db nősténnyel indítanék. Ivarérés után valószínűleg már az első generáció sem tartható meg pedig első elléskor nem sok utód születik még kb 5-6 db halanként. Szóval ezt kellene átgondolni, mármint, hogy csak azonos neműeket tarts, különben elárasztanak havonta a kishalak, nőstényenként akár 25db is születhet idősebb korban és kb 2 hónapos kortól az utódok is szülni fognak.
2017. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A helyük megvan a kicsiknek a kisállat kereskedés a városunkban egy ismerősömé és beveszik egy jelképes összegért a többlet szaporulatot. 147 literre 16-17 endler guppi nem kevés? Szerintem nagyon elvesznének akkora helyen nem?
2017. jún. 30. 16:44
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Mint írtam a hímekből akár 25db is mehet. Vegyes tartásnál a 14-15 nőstény mellé 7-8 hímet ajánlanék, azért ez nem annyira kevés pláne ha az ivadékokat is egy darabig itt neveled. Ha kevésnek tartod pár darabbal éppen megnövelheted a létszámot de szerintem az sem szép ha zsúfolt egy akvárium. Nézd indítsd kevesebb darabszámmal és majd meglátod mennyit érdemes megtartani az ivadékból. Én csak irányadó darabszámot próbáltam adni feltételezve az ideális szűrést, növényzetet és heti 30% vízcserét. A díszhal infó is kb ekkora darabszámot ajánl. [link]
2017. júl. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!