Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

A bettámnak szakadozott az uszonya es ki van fakulva. Egy algaevovel van egy 54 literes akvariumba. Ugye nem fog meghalni?!

Szaritott tubifexet kap,van szuro,meg novenyek is...mitol lett baja,mit vegyek neki (gyogyszer)

Keress kérdéseket hasonló témákban: betta, betegség, gyógyszer

06-30 22:29  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Az én halammal is ez történt sajnos:(
Ugyan ezek a tünetek voltak. Szerintem uszonyrothadás de nem vagyok benne biztos. Ő elpusztult mert későn vettük észre. Cserélj szerintem vizet az akváriumban

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 06-30 22:42 Privát üzenet
Biztos hogy valami baj van a tartási körülményekkel.
Hány fokos a víz? Milyen gyakoriak a vízcserék és mennyit cserélsz? Mi a szűrő pontos típusa? Fedett-e az akvárium?

A szakadozott úszó az lehet úszórothadás ami a rossz vízminőségre utal, a fakulás pedig lehet a megfázás jele is. A betták pipálnak, azaz légköri levegőt is vesznek fel és ha az nem elég meleg nekik akkor könnyen megfáznak.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 06-30 22:43 Privát üzenet
Platypus nevű felhasználó válasza:

Valahogy kétlem, hogy pont az utóbbi pár hétben a megfázásra reális esély lett volna. Viszont a kaja biztosan gyenge minőségű, még azon belül se Bettának való, és a vízminőségre is érdemes gyanakodni.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 06-30 23:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ő nem olyan reg ota beteg max 2 nap

# 4/5Időpont 06-30 23:58 Privát üzenet
Milyen gyakran cserélsz, és mennyi vizet? szerintem is vízminőségi probléma lehet.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 07-01 18:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
60L-es akváriumba milyen harcsát ajánlotok?
Zavaros a víz az akváriumba, mit csináljak?
5 literes akváriumba milyen halat ajánlatok?
Milyen és mennyi halat érdemes tenni egy 60L-es akváriumba?
Kell e az akváriumba növény?
Egy 60 L-es akváriumba milyen és mennyi hal kell, amik persze jól is néznek ki?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu