Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettámnak szakadozott az...

A bettámnak szakadozott az uszonya es ki van fakulva. Egy algaevovel van egy 54 literes akvariumba. Ugye nem fog meghalni?!

Figyelt kérdés
Szaritott tubifexet kap,van szuro,meg novenyek is...mitol lett baja,mit vegyek neki (gyogyszer)

2017. jún. 30. 22:29
 1/5 anonim válasza:

Az én halammal is ez történt sajnos:(

Ugyan ezek a tünetek voltak. Szerintem uszonyrothadás de nem vagyok benne biztos. Ő elpusztult mert későn vettük észre. Cserélj szerintem vizet az akváriumban

2017. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos hogy valami baj van a tartási körülményekkel.

Hány fokos a víz? Milyen gyakoriak a vízcserék és mennyit cserélsz? Mi a szűrő pontos típusa? Fedett-e az akvárium?


A szakadozott úszó az lehet úszórothadás ami a rossz vízminőségre utal, a fakulás pedig lehet a megfázás jele is. A betták pipálnak, azaz légköri levegőt is vesznek fel és ha az nem elég meleg nekik akkor könnyen megfáznak.

2017. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Valahogy kétlem, hogy pont az utóbbi pár hétben a megfázásra reális esély lett volna. Viszont a kaja biztosan gyenge minőségű, még azon belül se Bettának való, és a vízminőségre is érdemes gyanakodni.
2017. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ő nem olyan reg ota beteg max 2 nap
2017. jún. 30. 23:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran cserélsz, és mennyi vizet? szerintem is vízminőségi probléma lehet.
2017. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!