Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bujkál az algaevőm?

Miért bujkál az algaevőm?

Figyelt kérdés
100%-os vízcserét végeztem az akváriumomban és amióta visszatettem az algaevőm azóta ha lámpát kapcsolok neki mindig elbújik. Napközben is fénytől. persze, nem csak beledobtam az akváriumba, hanem amíg takarítottam olyan zacskóba tettem amilyenből hazahoztam a díszhalboltból, hagytam hagy lebegjen először a vízen a zacskóba, és hagy ússzon ki magától. ez normális? idő kell mire megint megszokja?
2017. júl. 2. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindent rosszul csinálsz te úr isten. TILOS 100%-os vízcserét csinálni, csak akkut esetben de akkor élet-halál kell múljon rajta. Hetente szabadna csak max 30%-osat csinálni, azonos hőmérsékletű egy napot állt vízzel.

Olvass már kicsit utána az akvarisztikának mert kinyírod a szerencsétlen haladat. Mekkora akváriumban tartod milyen szűréssel?

Olvasgass: [link] Mindent nézz át a haltartásról.


Egyébként az algaevők (már ha az ancira gondolsz) éjjel és szürkületkor mozognak, nem kedvelik az éles fényt.

2017. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
Amennyiben az algaevő anci, akkor az a normális, ha nappal szégyellős. Alapvetően éjszakai hal,
2017. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fapofa, ha utánaolvasnál akkor is tudnád hogy ilyen esetben se csinálunk 100%-osat, hanem napi 10% cseréket, mert ezzel teljesen kinyírod a beállt biológiai egyensúlyt.

Azt meg megint egy szóval se írtad hogy bedöglött a szűrő. :D

2017. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!