Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lenne a megoldás?

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 70 literes akváriumom, nincs benne semmi csak 7db ékfoltos razbóra. a viz mindig tiszta jó a levegőztetés is, viszont a fonalalga (ez a nave azthiszem) folyton benövi a köveket, az akvárium kevésbé elérhető falait. Ancival eddig mindig problémám volt, túl nagyra nőtt stb, harcsák nem esztétikusak és kifejezetten idegesitőek viszont kéne valami ami takarit :) én egy 10es csapat garnélára gondoltam, tudom hogy a sötét aljatot kedvelik ez megvan de nemtudom hogy a razbórákkal (akik többnyire a felső 2/3ban úszkálnak) hogy jönnénak ki illetve hogy egyátalán melyik fajta a leghatékonyabb. Red cherry vagy sakurára gondoltam de várom a véleményeket.

2017. júl. 3. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alfa okát kellene megtalálni. Milyen világítás? Mennyi idős az égő? Hány kelvines? Milyen a szűrő? Milyen gyakran cserélsz vizet? Tapozol-e ? Milyen növényeid vannak? H ha ezekre válaszolsz, h ha nem is én de valaki segíteni fog tudni.
2017. júl. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Á, a redek összeszarják magukat az ékfoltosoktól. Ha ebben az irányban gondolkozol, nagyobb garni kell. Amano, sepregető...
2017. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Emellett persze alaptétel, hogy az algát azért utáljuk, mert valami problémát jelez, így a feletetésüket bizonyos értelemben lehet a probléma szőnyeg alá seprésének tekintetni, épp ezért kell alapvetően arra törekedni, hogy az okot szüntessük meg.
2017. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag hobbi akvárium, anno egy szettben vettem, nem tudom megmondani hogy milyen szürő van benne de esőztetőn megy. igazából új növények betelepitésével jött. azóta csináltam egy teljes akvárium tisztitast, le kellett volna algairtóznöm a növényeket de nem gondoltam rá időben. akkor önmagában a talajon megtelepedett algát nem fogja leszedni a red cherry?
2017. júl. 3. 23:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül beraktam őket, gondoltam ha bármi van átteszem a növényes aksiba őket. A halakat pont lesz@rják a halak is őket :D az első nyílt területen is békésen bóklásznak, aktívak. Egyenlőre jól néz ki.
2017. júl. 4. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!