Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 80 cm hosszú 126l es...

Lukacsgabriel kérdése:

Van egy 80 cm hosszú 126l es akváriumom.2 18 wattos nappali lámpa van benne. Viszont. Szeretnék egy plusz növényes fényt is beletenni. Ismertek jó fénycsövet és márkát? Kb egy 25 wattos növényes fénycsőre gondoltam

Figyelt kérdés
2017. júl. 4. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És hogy akarod beletenni, ha csak 2 csőnek van foglalat?
2017. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt már én megoldom.Csak a cső tipp kéne hogy ki mire esküszik.
2017. júl. 4. 11:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, értem.

A növényezők a napfényesre esküsznek. A növények számára hasznosítható spektrumban kb a növényes is hasonló erővel világít, csak nem ad színhelyes képet.

Úgyhogy túl sok értelme nincs.


Amúgy nem tudom milyen szabványban gondolkodsz, de T8-asból (amilyen a többi) ritka a 25 wattos, max speciális akvarisztikai csövekből van nem szabvány 25 wattos, de az olyan hosszú, hogy nem fér el 80 centin a foglalattal együtt,


Mivel a teljesítmény arányos a hosszal, és ha jól emlékszem az a kevés 25 wattos cső, ami létezik az 75 centi hosszú.

tehát oldalanként marad 2,5 cm-ed a foglalatnak.


Attól is függ, milyen növényeid vannak. Valamelyik inkább nyúlánk, felfelé nő, valamelyik bokrosodik, terebélyesedik.

Előbbiek jobban kedvelik a rövidebb hullámhosszban gazdagabb fényt, utóbbiak inkább a hosszabbat szeretik.


Ilyen fényerő mellé, mint a tiéd, több olyan növény van, aminek az utóbbi jobb, azok közül szerintem az egyik legjobb a hagen flora glo.

Csak abból pont nincs 25 wattos, csak szabvány 60 centis 20 wattos.


Kíváncsi vagyok amúgy a további válaszokra, szerintem egyre kevesebben használnak növényes csövet.

2017. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy ha nem fér be 2,5 centire a foglalat, akkor T5 szabványt kéne keresned. Annál 24 watt- 55 cm az általános méret.
2017. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszia választ.Igazábol azért gondolkodom a növényes fényen mert most így 126l hez elég kicsi a watt szám.0.28 kb.Viszont külsőleg elégnek tünik,de a növényeknek lehet kevés.Ezért gondoltam ha kicst megdobnám javarész kék piros közötti fénnyel az nekik jót tenne.
2017. júl. 4. 12:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Na.Találtam.Mi a véleményetek.JBL solar tropical vagy color tetmékek.Igaz csak 18watt 590mm.De szerintem elég így kiegészítésnek.
2017. júl. 4. 14:19
 7/11 anonim ***** válasza:

18 w 60 cm az klasszik szabvány méret, olyan, mint a másik 2 csöved.

Olyanból sok van.


A jbl csövek általában jók.

A tropic nem kimondottan növényes, hanem egy meleg fehér fényű napfényes cső.

Olyan, mint a sera tropic sun-ja, vagy a hagen sun glo csöve.

Én nagyon szerettem ezeket a csöveket, fekete vizes jellegű akváriumokhoz. De tény, hogy nem speckó növényesek.


A color már inkább az. Viszont ebben a méretben van az elsőnek ajánlott flora glo is, sőt hagenből növényesben van egy még durvább, az aqua glo.

Azt általában erősebb fényhez, intenzívebben növő növényekhez szokták rakni.


De más gyártók termékeire is rákereshetsz, nézz képeket, úgy hátha könnyebb dönteni.

18 wattosból sokféle van.

Sera plant color, sylvania gro lux...

2017. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pár kép

[link]

2017. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Ez a hagen flora glo tényleg jónak tünik.Sőt még foglalatot is találtam hozzá hagen glomat.Lényeg az hogy ezt vegyem?A sima hagen flora glo?Mert volt több változata is.Hagen flora x meg y.
2017. júl. 4. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:

xy? Ezt hol láttad?


Néztem a foglalatot. Csodálatos. 8.000-ért. + kiszállítás.

Szép.

Jó, mondjuk legalább kicsit magasabb az ip védettsége, ami vizes környezetben nem hátrány.

Ettől eltekintve semmivel nem tud többet, mint mondjuk ez:

[link]

2017. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!