Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pusztulnak a guppijaim. Csak...

Suti71 kérdése:

Pusztulnak a guppijaim. Csak a kifejlettek. Különösebb előjel nélkül. Más halak is vannak az aksiban. Azok nem. Mi lehet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 8. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is add meg az akvárium paramétereit: Hány liter? Milyen szűrő? Mennyiszer mennyi vizet cserélsz benne? Hány hal lakja és milyen fajták?


Ha ezeket megválaszolod tudunk segíteni a probléma okának megkeresésében.

2017. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egyik 120 liter.2 pár guppi,egy pár molly,3 db platty,ivadékhakak,3 db kis gömbhal,3 ancistrus.2 db belső szűrő.a másik 60 l.egy pár guppi 2db anci.a két aksiban 2 hét alatt 5 guppi pusztult el.
2017. júl. 8. 11:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Vìzcsere kb 10 naponta kb 10%a tesztek normál minőséget mutatnak.
2017. júl. 8. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:

A vízcsere szerintem kevés, hetente kéne 20-30%. Azt nem tudom milyen belső szűrőid vannak, ekkora akváriumnál ajánlott a külső.

Viszont ha a tesztek normális értékeket mutatnak, nem az lehet a gond. Esetleg nemrég hoztál valami új halat? A guppik manapság elég túlszaporítottak és elég gyenge immunrendszerűek azt tapasztaltam, nekem is volt bajom velük bőven, úgyhogy inkább lemondtam róluk.


Hogyan pusztultak el? Esetleg nem láttad egyiknek magát a folyamatot? Elképzelhető a meleg víz is megterheli őket, a mollik inkább csípik a melegebb vizet.

2017. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kb2-3 nap.kicsit ellustulnak,lefogynak,utolsò nap már keveset mozognak.reggelre elpusztulnak.A gyártò által ajánlott szűrőt megdupláztam.ezért van 2db.

Megpròbàlok nagyobb vìzcserèket.eddig nem volt gondom.igaz,most kicsit melegebb a vìz is.

2017. júl. 8. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!