Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Karcsú díszmárna szaporításába...

Majorlevo kérdése:

Karcsú díszmárna szaporításában nekem valaki segíteni?

Figyelt kérdés
Már van egy pár de nem tudom hogy lehet elérni az ívási kondit? Milyen kajával kell etetni őket ívás előtt? (azt tudom hogy megeszik az ikráikat).
2017. júl. 9. 10:43
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Mivel mindenevők ezért adhatsz jó minőségű tápot de fagyasztott kaja is kell a jó kondihoz ill érdemes sórákot keltetni az ivadéknak. Addig felesleges próbálkozni amíg a tartó akváriumban nem mutatnak érdeklődést egymás iránt, ha ez megtörtént akkor kitehetőek egy 20-30 literes ívatóba aminek a vize lágyított legyen, én esővizet szoktam használni de ma már ez nem annyira használatos. Legegyszerűbb ha 5-liter akváriumvízhez keversz egy liter ion cseréltet, vagy desztillált vizet. Érdemes egy csipet tőzegkivonattal megszínezni és sötét papírral árnyékolni az ikráztatót,a talaj is lehetőleg sötét legyen én pl jávai mohát szoktam használni de ikrarács is jó de ez esetben kell valamilyen növényke is pl egy kupac tüskéshínár a keltetőt elég félig feltölteni vízzel és lefedni sem árt mert elég vadul udvarol, a növényi menedék mindenképp kell a nősténynek és az aljára az ikrák védelmében valami. A 25-26 fokos enyhén tőzeges és lágyított víz, az árnyékolt környezet hamar kiváltja az ívást, utána azonnal ki kell venni őket. A reggel kirakott pár a délutáni órákban de legkésőbb estére ívni fog ha nem reggel érdemes visszatenni és később próbálkozni. A tartó akváriumban is leikrázhat ha jók a körülmények de ott nem sok marad életben még dús növényzet ellenére sem. Nem tudom mekkora az akváriumod de egy kisebb rajnak ami úgy 6-8 db minimum 100-150 literes akvárium kellene és 60-70 liter alatt én egyáltalán nem ajánlom a tartásukat még 3-4 darabét sem.
2017. júl. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
25 literes nanoba van egy pár.
2017. júl. 10. 10:49
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Az ívatónak jó de ekkora helyen csak szenvednek ezek a gyors mozgású halak. Ez így nem lesz jó, kell egy nagyobb akvárium teljes felszereléssel. Mégis hová akartál még halakat? Én azt hittem komolyan érdekel az ikráztatásuk pedig inkább az életükért kellene aggódni.
2017. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

25 literes diversa startup 40

Aquael turbo filter 500

happet 75W os melegitö

sok növény

4 neeon

2 karcsú díszmárna

4 ékfoltos razbi

4 zebradánió

2017. júl. 17. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!