Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adjak nekik kaját, vagy...

Adjak nekik kaját, vagy kicsit "éhezzenek" a halaim?

Figyelt kérdés
Reggel korán elmentem otthonról, és a barátnőm megetette a halakat. Hazaértem, ő már nem volt otthon így én is megetettem őket. Túletetni nem akarom őket. Kihagyak 1 napot? Amúgy is elég algásak a kövek meg a díszek is. Hátha "kitakarítanak". 5 guppi,4 platti, 2 páncélosharcsa.

2017. júl. 9. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
A halak nem takarítanak ki, ha túletetted őket, akkor jöhet a vízcsere és a fenéktisztítás. Gondolom amúgy is meg szoktad hetente csinálni, vedd úgy, hogy most előrébb jött az időpontja.
2017. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Hát, azért azt érdemes lenne megbeszélni, hogy ki mikor mivel és mennyit etet.:D Természetesen semmi bajuk nem lesz attól ha nem kapnak egy héten 1, esetleg 2 napig enni ha közben elégséges, változatos és főleg nyers, forrázott ill fagyasztott kaját is kapnak. Mindegyik halad szíves csipegeti az algát de azt azét ne várd, hogy kitakarítanak helyettetek.:D És bizony igaza van az előttem írónak, azzal nincs gond ha kihagysz egy nap etetést de azzal lehet, ha túletetsz és megromlik a víz. Neked kell tudnod, hogy mit lenne helyes csinálni én nem ismerem sem az etetési szokásaitokat, sem a nálatok lévő körülményeket így a halaid érdekében a legrosszabbat feltételezve én is a "talajporszívózást" és egy részleges vízcsere beiktatását tanácsolnám.
2017. júl. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!