Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 7,5 hónappal ezelőtt vettem...

7,5 hónappal ezelőtt vettem 4db nőstény mexikói kardfarkú halat, és azóta mintha átalakultak volna hímmé. Lehet, hogy még kiskorukban nem fejlődtek ki az ivaraik?

Figyelt kérdés
Az állatkereskedésben direkt 4 nőstényt kértem, hogy az akváriumomban 1 hímre 4 nőstény jusson. De azóta 1 szinte teljesen, három még csak a kezdődő státiumban olyan mint a hím. Tudom, hogy a nőstény xifó átalakulhat hímmé, hogyha túl sok lány van a populációban, de mind a 4 miért alakulna át??????

2017. júl. 12. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan mik a változások?

Nem hiszem, hogy csak úgy átalakulna hímmé az összes.

2017. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyes fajoknál a nőstények átalakulhatnak hímekké, a xifó pont nem ilyen. Náluk az áll fent, hogy nagyon sokáig (évekig) nem fejlődnek ki teljesen a fiatal hímek és nősténynek tűnnek, csak egy idő után "alakulnak" hímmé látszólag, de a valóságban mindvégig azok voltak.

Én pont ma vettem egy hímet és két nőstényt, és pont ez a galiba elkerülése végett olyan nőstényeket választottam, amelyeknél már látszik a vemhességi folt, így nem lehetnek rejtett hímek.

2017. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elkeskenyedett a testük, de azért még meg van az a dagi nőstény forma.

És a legszembetűnőbb, hogy a farokúszójuk alja megnyúlik.

2017. júl. 13. 09:16
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]



Innen gondoltam, hogy átalakulhattak.

2017. júl. 13. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!