Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal nagyon bujdosik?

Sziámi harcoshal nagyon bujdosik?

Figyelt kérdés

Az akvárium hátulsó részében szétszórva vannak elhelyezve a vízi petrezselymek (vízicsillag) és azok között úszkál és bujdosik az új sziámi harcoshalam.

2 napja van meg és amikor behelyeztem az akváriumban, akkor eléggé aktívan körbevizslatott és jelezte a csigáknak meg a párduccsíkoknak, hogy ő a főnök, viszont pár óra múlva lehiggadt és azóta csak a növények között nyugodtan közlekedik és nem jön az előtérbe... Etetésnél előrébb jött, de inkább a növények közé beúszó eleséget ette.


Majd idővel bátrabb lesz vagy esetleg előfordulhat, hogy a kialakítás annyira imitálhatja az eredeti élőhelyét, hogy ott érzi komfortosabban magát?



2017. júl. 13. 02:10
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Szeretnek növények között lenni érdemes dúsan növényesíteni az akváriumot a vizicsillag teljesen jó növényke erre a célra ha szépen növöget de talán nem ártana egy maréknyi májmoha sem a felszínre akkor talán jobban kiúszna. Nem írtál a szűrésről de néha előfordul , hogy elbújnak a túl nagy áramlatok elől, ezt érdemes szem előtt tartani és ha szükséges akkor vissza kell venni a szűrő teljesítményéből ill esőztetőt kell alkalmazni. Egy sötét hátfal a bettákra is jó hatással van. Hát hirtelen ennyi jutott eszembe, 2 napba még belefér egy kis stressz is a megváltozott körülmények miatt.
2017. júl. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

A hátfal sötét, és pont emiatt is alig látom, mivel maga a sziámi kékes zöld. :D

A szűrő meg egy L alakban sugározza a vizet, mivel valamiért 2 kimenet van rajta, amiből az egyik esőztetős (azt a fal felé irányítom), a másik, meg egy sima kimenet, ami az akvárium rövidebb falán áramlik végig, pont amiatt, hogy ne az egész akváriumban legyen nagy áramlat, hanem csak azon a kis L alakú részben.

2017. júl. 13. 16:23
 3/7 A kérdező kommentje:

A tegnapi nap folyamán tűnt fel, hogy amikor kimegyek a szobából akkor valószínűleg előjön

Párszor előfordult, hogyha visszajöttem a szobámba, akkor még az ajtóból láttam őt, de az akváriumhoz közelítve, amint észlelte, hogy én vagyok az, akkor visszaiszkolt a növény barikádja mögé.

Úgy érzem nem nagyon kedvel... :D

2017. júl. 15. 02:19
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Az én afrikai sügéreim is ilyenek, ha 3 méternél közelebb megyek elbújnak a barlangjaikba, ha óvatosan közelítek még 1 métert engednek és utána spuri.:D Viszont ha már ott állok az akvárium előtt 5-6 másodperc után előbújnak és ha csak nem kezdek kalimpálni nem menekülnek. Gondolom olyan erős és ősi a menekülési ösztönük, hogy idejük sincs megijedni, árnyékot látnak akkor bújás, valószínűleg a fennmaradásukat köszönhetik az óvatosságuknak. Én biztos vagyok benne, hogy nem félnek mert akkor tovább lapítanának, egyszerűen ennyire erős a menekülési ösztön. Más halaknál ilyen fokú majrét ritkán tapasztaltam pláne ennyi idő után (közel 7-évesek). A betta nem ilyen ő idővel megszokja a jelenléted sőt ott fog tobzódni a frontüvegnél kaját kunyerálva, nyilván ő is megijed ha hirtelen közelítesz de biztos, hogy később bátrabb és szelídebb lesz.
2017. júl. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi Kérdező! Alig van nálad néhány napja (: És nem mindegyik sziámi harcoshal olyan faßagyerek, hogy rögtön beilleszkedjen, vannak olyanok, akiknek napokig-hetekig szokni kell az új helyüket.


Én is néhány hete vettem egy sziámi harcost, nála az volt a beilleszkedési folyamat, hogy:

- halálra rémült a növényeimtől, beúszott a szűrő mögé

- néhány napra rá ki sem lehetett imádkozni a Rotala rotundifoliából

- miközben az összes kaját úgy köpte ki, mint hároméves a spenótot

- másfél hét elteltével használja a teljes akváriumot, napi 2x kéri a kaját és felismeri a kajaadóját

Ha belefér, én is ajánlom a lebegni hagyott májmohát, azt is nagyon szeretik.

2017. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Új neki a környezet! Vagy sok a fény, oltsd le a feje fölött a lámpát
2018. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már kb fél éve megvan és még mindig egy depis csávó a sziámim. Ami feltűnt még, hogy csak akkor nem bujdosik annyira, amikor én vagyok az akváriumnál.
2018. febr. 11. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!